news-details

سرپوش گذاشتن روی ضعف های مدیریتی با لغو طرح ترافیک!

لغو چند باره طرح ترافیک از سوی متولیان ستاد مبارزه با کرونای شهر تهران نشان داد، به جای مدیریت بیماری کرونا، تنها به دنبال راهکارهای آنی برای منحرف کردن افکار عمومی هستند.

به گزارش گام نو؛ هر چند متویان مبارزه با بیماری کرونا در شهر تهران بر این باورند که با شروع پیک شیوع بیماری کرونا لغو طرح ترافیک در شهر تهران از جمله درخواست های تهرانی ها به شمار می رود، اما تاثیر این راهکار نه تها به کاهش کرونا در شهر تهران کمک کرده است، بلکه شهروندان را تشویق به انجام سفرهای غیر ضروری به جای مدیریت آن کرده و علاوه بر افزایش ترافیک مانع از ایجاد فاصله گذاری اجتماعی خواهد شد.

به رغم تاکید ستاد مبارزه با کرونای تهران به لغو طرح ترافیک، اما هنوز آمار علمی و قابل قبولی در خصوص تاثیر این راهکار در کاهش انتقال بیماری کرونا در دست نیست.

البته از سوی دیگر شلوغی ناوگان حمل و نقل عمومی در این روزها به ویژه قبل از ایجاد محدودیت ها نگرانی دیگری بود که هم شهروندان تهرانی و هم کارشناسان نسبت به عدم رعایت فاصله اجتماعی در این سیستم داشتند. هر چند ابتدای سال در اظهار نظری عجیب معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرده بود که تاثیر مترو در انقال ویروس کرونا 5 درصد است و مشخص نشد که این اظهارات بر اساس چه اطلاعات آماری ای توسط این مدیر ارشد شهری رسانه ای شده است اما همزمان با شروع پیک چهارم کرونا در شهر تهران رئیس شورای شهر در جمع خبرنگاران اعلام کرد: شهروندان تنها 20 تا 25 دقیقه در ایستگاه های مترو بماند تا مبتلا به کرونا نشوند.

از سوی دیگر موضوع لغو طرح ترافیک از سوی ستاد مبارزه با کرونا شهر تهران نیز قابل بررسی است، بررسی هایی که پلیس راهور تهران بزرگ با لغو طرح انجام داده بودف نشان می داد که با انجام این کار شهروندان تمایل بیشتری به انجام سفر با خودروهای شخصی پیدا می کنند و همین مساله باعث قفل شدن معابر مرکزی شهر می شود.  

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران نیز در این باره اعلام کرد: لغو طرح ترافیک سال گذشته هم انجام گرفت و قفل شدن خیابان ها را به همراه داشت و بسیاری از شهروندان که ترس استفاده از مترو و اتوبوس را به دلیل ابتلا به کرونا دارند واز سفرهای شهریشان خودداری می کنند. شهروندان با لغو طرح با خودروهای تک سرنشین به خیابان ها می آیند.

این در حالی است که سردار محمد حسین حمیدی، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ نیز چدی پیش اعلام کرده بود: طرح ترافیک نباید در این شرایط لغو شود بلکه باید محدودیت ها را بیشتر کرد تا بتوانیم مانع شیوع کرونا شویم اما بالاخره طرح ترافیک لغو شود و پلیس راهنمایی و رانندگی باید این طرح را اجرا کند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران نیز در فروردین ماه امسال در واکنش به لغو طرح ترافیک از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا به رسانه ها اعلام کرده بود: لغو طرح ترافیک تنها به نفع پولدارهاست که رایگان وارد محدوده‌های ترافیکی شوند که این تقاضای سفر را اضافه می‌کند و تجربه نشان داده سفرهای غیرضروری با برداشتن طرح ترافیک افزوده شده و باعث افزایش شیوع کرونا نیز شده است. منع تردد پس از ساعت 22:00 یک نوع طرح ترافیک است؛ یعنی ما برای ترددهای غیرضروری محدودیت ایجاد می‌کنیم؛ همان کارکردی که طرح ترافیک برای تهران دارد.

محمد علیخانی همچنین یادآور شده بود: برخی با مطرح‌کردن لغو طرح ترافیک تلاش می‌کنند ضعف‌های خود را پنهان کنند. اگر وضعیت اهواز قرمز است، مگر طرح ترافیک در آن اجرا شده است؟ تمامی مردم تهران خودرو ندارند، اما بسیاری از آنها مجبورند سر کارهای خود حاضر شوند. کارمندان، پرستاران و کارگران اگر حمل‌و‌نقل عمومی تعطیل شود، برای ترددهای حیاتی خود دچار مشکل می‌شوند. راه‌حل این مشکل، لغو طرح ترافیک نیست. با توجه به جمعیت بالای 10‌میلیونی تهران، هر تدبیری به خرج دهیم، در ساعات پیک دچار مشکل می‌شویم.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه