news-details

آیا حناچی به شرط شورای شهر برای نرفتن به پاستور پایبند است؟

هر چند اعضای شورای شهر تهران اعلام می کنند شهردار تهران برنامه ای برای انتخابات ریاست جمهوری 1400 ندارد، اما سوال این است که آقای شهردار چقدر به این مساله پایبند است؟

به گزارش گام نو؛ اصلاح طلبان شورای شهر تهران با قاطعیت عنوان می کنند پیروز حناچی، شهردار تهران نگاه و برنامه ای برای کاندید شدن در انتخابات ریاست جمهوری 1400 ندارد. استدلال آنها این است که آقای شهردار باید پایبند به شرطی که شورای شهر برای وی گذاشته بوده و نگاهی به پاستور و رئیس جمهور شدن، باشد.

در این باره محمود میرلوحی در گفت و گویی که با خبرگزاری فارس داشته، رد ادعای مطرح شده مبنی بر احتمال حضور پیروز حناچی به عنوان یکی از کاندیداهای ریاست جممهوری اعلام کرده است: این موضوع صحت ندارد بعد از رفتن محمدباقر قالیباف شهردار سابق پایتخت برای شهرداران شرط گذاشتیم که نگاه به پاستور را کنار بگذارند.

این عضو شوزرای شهر تهران با قاطعیت عنوان کرده است: این که حناچی می‌خواهند رئیس‌جمهور شود فقط شایعه است و مدیریت شهری کنونی نگاهی به پاستور ندارد اعضای شورای شهر هم نگاهی به مجلس و دولت از ابتدای شورای پنجم نداشته‌اند چرا که از ابتدای میثاقی در این زمینه مطرح شد و شهردار تهران وعده داد و پایبند به آن میثاق است.

میر لوحی حتی اینگونه استدلال کرده است: اکنون دو تا سه ماه به انتخابات مانده و با اطمینان می‌توانم بگویم حناچی نگاهی به پاستور ندارد البته در زمان های گذشته شهرداران سابق نگاه به پاستور داشتند تاریخ افتتاح اتوبان امام علی و پل صدر را نگاه کنید؟ تاریخ افتتاح آنها حکایت از رویکرد پاستوری شهردار را داشته ولی پس از آن ما قول گرفتیم نگاه شهرداران به داخل شهر با شهرداری باشد.

وی درباره احتمال کاندید شدن رئیس شورای شهر تهران در انتخابات ریاست جمهوری 1400 نیز عنوان کرده است: در مورد آقای هاشمی این اطمینان نیست البته از زبان ایشان نشنیده‌ام که بگویند حتما کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری هستم به هر حال این دوره شهری و شورای شهر در حال اتمام است ولی قبلا در شهرداری قبل از آنکه دوره فعالیت‌شان تمام شود رویکرد به پاستور داشتند. همچنین این مسأله مورد توجه باشد که فعالیت در شورای شهر شغل محسوب نمی‌شود.

این عضو شورای شهر تهران حتی در ارزیابی عملکرد 4 ساله آقای شهردار اعلام کرده است که نمره عملکردی این دوره مدیریت شهری بین 15 تا 16 است. به اعتقاد میرلوحی؛ بالاخره شرایطی سختی به دلیل حضور ترامپ، تحریم‌ها،‌کرونا و گستردگی مسائل وجود داشت ولی با این وجود حناچی 90 درصد بودجه را تأمین کرد و رویکرد شورا که در برنامه سوم آمده بود تقریبا توسط حناچی محقق شد از نابودی باغ‌ها جلوگیری و باغ‌های جدیدی هم خریداری شد.

به گفته این عضو شورای شهر تهران؛ ‌به هر حال حناچی می‌توانست بهتر هم عمل و تلاش کند استحقاق مردم پایتخت و شهروندان بیشتر از این بود. ولی با این وجود حناچی در اجرای طرح تفصیلی، محافظت از باغات، تأمین آسفالت برای پایتخت و بدهکار نکردن شهر و حتی پرداخت بدهی‌های قبلی به خوبی عمل کرد و نباید از آن چشم‌پوشی کرد.

هر چند اعضای شورای شهر تهران سعی دارند تا پیروز حناچی را بی میل نسبت به حضور در انتخابات ریاست جمهوری تصور کنند اما در اخبار غیر رسمی شبکه های اجتماعی نام پیروز حناچی به عنوان یکی از کاندیداهای احتمالی اصلاح طلبان بعد از کناره گیری مهره های اصلی آنها برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری 1400 شنیده شده است. البته در این مدت نیز صحبت های محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران نشان داد که هم پیشنهاداتی به وی در خصوص کاندید شدن در انتخابات شده و هم اینکه او بی میل نسبت به حضور دراین رقابت نیست.

البته باید دید که آیا اصلاح طلبان با قحط الرجالی که در انتخابات 1400 ریاست جمهوری روبه رو شده اند، آقای شهردار و رئیس شورای شهر را از بهشت روانه پاستور می کنند، یا خیر!

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه