news-details

برنامه های شهرداری تهران برای تمام ناوگان تاکسیرانی کافی نیست!

به رغم اینکه طبق آمار شهر تهران 80 هزار تاکسی دارد، اما به نظر می رسد که بخشی از برنامه های شهرداری تهران در ایام کرونا تنها نیازهای یک چهارم تاکسی های شهر تهران را رفع می کند.

به گزارش گام نو؛ رانندگان تاکسی نیز به مانند رانندگان اتوبوس از جمله اقشار فعال در عرصه خدمات رسانی در شهر تهران هستند که در 15 ماه اخیر در معرض بیماری کرونا قرار گرفتند. نکته قابل تامل این است که طبق آخرین آمار تا سال 96 شهر تهران دارای 81 هزار تاکسی  بود که در 4 سال اخیر پیش بینی می شود که این کلانشهر دارای 79 تا 80 هزار تاکسی باشد. اما به نظر می رسد بیشتر برنامه هایی که سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در حوزه های مختلف از ایجاد امکان پرداخت آنلاین کرایه گرفته تا ارائه اقلام ضدعفونی به رانندگان این بخش تنها برای یک چهارم ناوگان تاکسیرانی شهر تهران انجام شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در مصاحبه ای که با خبرگزاری فارس داشته، سعی کرده تا مهمترین برنامه های این سازمان را دررابطه با پیشگیری از شیوع کرونا  و همچنین بخشی از  برنامه های سالانه این سازمان را مطابق با بودجه را تشریح کند.

یکی از موضوعاتی که وی به آن اشاره کرد، امکان پرداخت الکترونیک کرایه های تاکسی است که همچنان در فاز نخست قرار دارد. طرح امکان پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی از جمله طرح هایی است که از دور گذشته مدیریت شهری بارها به آن اشاره و اقداماتی نیز از سوی مدیرعاملان وقت سازمان تاکسیرانی شهر تهران انجام شد. در این دوره مدیریت شهری نیز مدیرعامل سابق این سازمان بارها به اجرای فاز نخست این طرح اشاره کرده بود.

این در حالی است که مدیرعامل حال حاضر این سازمان همچنان اجرای فاز نخست از این طرح به عنوان دستاوردهای یکساله مدیریتی خود  یاد و عنوان کرده است: پرداخت براساس طرح کیوآرکد و یا بارکد یکپارچه پرداخت الکترونیک کرایه‌های تاکسی در حال انجام است و در فاز نخست پرداخت الکترونیک یکپارچه، نصب برچسب کیوآرکد در 25 هزار تاکسی در حال انجام است که تاکنون 15 هزار مورد از تاکسی‌ها نصب این برچسب‌ها را داشته‌اند و مسافران می‌تواند از آن بهره‌مند شوند.

به گفته روشنی، پرداخت الکترونیک یکپارچه بدین معنا است که مسافران در داخل تاکسی با هر نوع اپلیکیشن پرداخت موبایلی می‌توانند کرایه‌های خود را پرداخت کنند و این مسئله نه تنها برای پیشگیری از کرونا مؤثر است، بلکه تسهیل در پرداخت هم محسوب می‌شود و تقریباً همه مسافران و رانندگان از این موضوع استقبال می‌کنند.

موضوع دیگری که مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران به آن اشاره کرده، نصب جدا کننده های نصب 21 هزار کاور جدا کننده در تاکسی های شهر تهران به دلیل شیوع بیماری کرونا بوده است.  هر چند از زمان شیوع این بیماری همه گیر تا زمانی که شهرداری تهران تصمیم به ارائه ای اقلام به راننده های تاکسی در قالب طرح های حمایتی کرد، بخش قابل توجهی از رانندگان تاکسی، خود اقدام به خرید و نصب این جدا کننده ها کرده بودند، اما بالاخره شهرداری تهران تهیه این کالا را برعهده سازمان تاکسیرانی شهر تهران قرار داد.

به گفته روشنی، تاکنون 21 هزار مورد از این کاورها در تاکسی‌های پایتخت نصب شده‌ است و اجرای این طرح همچنان هم ادامه دارد و رانندگان تاکسی می‌توانند با مراجعه در سایت باشگاه رفاه تاکسیرانان درخواست دریافت کاور محافظ جداکننده را داشته باشند. همچنین این کاورها به صورت رایگان میان رانندگان تاکسی توزیع می‌شود ولی نباید از این مسئله غفلت کرد که قطعا استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در تاکسی‌ها نقش مؤثری در پیشگیری از کرونا دارد.

رصد رانندگان تاکسی نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی موضوع دیگری است که مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران به آن اشاره کرده و گفته است: بازرسین تاکسیرانی در سطح شهر همچنین ایجاد گشت مشترک با پلیس راهور دو راهکار رصد روزانه تاکسی‌ها در سطح پایتخت است تا بتوانیم از این طریق نظارت بر عملکرد تاکسی‌ها را به لحاظ استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی مدنظر قرار دهیم.

آمارهای محمد روشنی حکایت از آن دارد که هر چند در ابتدای کار و شیوع کرونا ملزم کردن رانندگان و مسافران به این قضیه مشکل‌تر بود، اما در حال حاضر اکثر مسافران رعایت می‌کنند و رانندگان هم تخلفی ندارند.

وی درباره سایر اقلام بهداشتی ارائه شده به رانندگان تاکسی یادآور شده است: تاکنون بیش از 300 هزار عدد ماسک یکبار مصرف، بیش از 41 هزار عدد ماسک قابل شستشو، بیش از 65 هزار دستکش لایتکس، 106 هزار بطری 300 سی‌سی مایع ضدعفونی و بیش از 93 هزار بطری 300 سی‌سی ضدعفونی کننده سطوح بین رانندگان تاکسی به صورت رایگان توزیع شده است که بودجه مورد نیاز برای این مسئله بخشی از شهرداری‌های مناطق  همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین و بخشی هم از بودجه‌ای که معاونت حمل و نقل شهرداری اختصاص داده تأمین شده است. توزیع رایگان محلول ضدعفونی و ماسک میان رانندگان تاکسی به صورت دوره‌ای و متناوب در پایانه‌های تاکسیرانی انجام می‌ گیرد.

اما توزیع همین 300 هزار ماسک یکبار مصرف را اگر به طور متوسط برای 40 هزار راننده فعال شهر تهران در نظر بگیریم سهم هر راننده از این عنایت ملوکانه شهرداری تهران تنها 7.5 ماسک است که اگر در طول روز یک راننده دو بار ماسک خود را تعوض کند نهایت تعداد ماسک های توزیع شده بین آنها میهمان 3 روز آنها خواهد بود.  اما اگر حتی این میزان ماسک و محلول ضدعفونی کننده برای تمام 70 تا 80 هزار تاکسی شهر تهران در نظر گرفته شده باشد که سهم هر راننده تاکسی به مراتب کمتر از این مقدار خواهد بود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در این باره به خبرنگان گام نو اعلام کرد: توزیع 300 هزار ماسک در بین رانندگان تنها برای یک مرحله بوده است و ین اقلام بهداشتی به صورت مداوم توزیع در حال انجام است. اما باید به این مساله توجه داشت که با توجه به بزرگی ناوگان تاکسیرانی شهر تهران حتی همین میزان نیز کفاف تمامی روزهای فعالیت تاکسیرانان را نمی دهد.

محمد روشنی به فوت 200 راننده تاکسی به دلیل ابتلا به بیماری کرونا خبر داده و در رابطه با تلاس این سازمان برای واکسناسیون رانندگان تاکسی شهر تهران عنوان کرده است: تا کنون نامه و مکاتباتی در مورد واکسیناسیون رانندگان تاکسی در پایتخت انجام گرفته و این موضوع مد نظر پیروز حناچی شهردار تهران، سید مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و بنده بوده است.

به گفته وی؛ اخیرا نامه نگاری‌هایی به علیرضا زالی،فرمانده ستاد مقابله با کرونا، رحمانی‌فضلی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه مقابله با کرونا و مدیر کل سلامت شهرداری تهران مبنی بر اولویت قرار گیری واکسناسیون رانندگان حمل و نقل عمومی ارسال شده است.

سوال اینجاست که چرا متولیان مبارزه با بیماری کرونا هنوز به این نتیجه نرسیده اند که فعالان عرصه حمل و نقل عمومی مانند رانندگان اتوبوس و تاکسی و حتی راهبران مترو به دلیل مشاغلی که برعهده دارند حتی امکان رعایت فاصله گذاری اجتماعی برای آنها وجود ندارد و به همین دلیل قرار گرفتن این قشر در لیست دریافت کنندگان واکسن باید در اولویت قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران همچنین یادآور شده است: باتوجه به شیوع پاندمی کرونا علیرغم اقداماتی که در طول یکسال گذشته تاکنون صورت گرفت، کسانی که مشغول خدمت رسانی با تاکسی بودند؛ طبیعتا بیشتر در معرض ابتلا بودند و میزان فوت افرادی که به این بیماری منحوس مبتلا شدند در بین تاکسیرانان؛ از تعداد آمار فوتی های حوزه خدمات شهری نیز در شهرداری تهران بالاتر بود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه