news-details

ادغام؛ تیر خلاص آقای شهردار به اداره کل ایثارگران!

بعد از ادغام دو معاونت منابع انسانی و توسعه و برنامه ریزی شهرداری، این بار ادغام اداره کل ایثارگران با اداره کل رفاه شهرداری تهران با اعتراضات زیادی همراه بود.

به گزارش گام نو؛ هر چند در زمان ادغام دو معاونت منابع انسانی و توسعه و برنامه ریزی شهرداری تهران این نگرانی وجود داشت که این کار باعث بی توجهی به موضوع مهم منابع انسانی در بدنه شهرداری تهران می شود، اما این بار شهرداری تهران تصمیم گرفت تا اداره کل ایثارگران و جانبازان را با اداره کل رفاه شهرداری تهران ادغام کند. کاری که با اعتراضات گسترده ای روبه رو شد و حتی باعث شد تا فرماندار تهران نسبت به حذف اداره کل ایثارگران اعتراض خود را به رئیس شورای شهر ابلاغ کند.

بررسی ها نشان می دهد که ادغام های اخیر آقای شهردار با اعتراضات گسترده ای روبه رو بوده و حتی عده ای حذف اداره کل ایثارگران و ادغام آن با دو معاونت منابع انسانی و توسعه و برنامه ریزی را گام بلند حناچی در حذف فرهنگ ایثار و شهادت دانسته اند.

زمانی که طرح ادغام دو معاونت بزرگ شهرداری به صحن علنی شورای شهر آورده شد تا رای اعضا را به دست آورد، در همان زمان حامد مظاهریان معاون شهردار تهران تاکید کرد که ادغام های مدیریت شهری به هیچ وجه باعث تعدیل نیرو نخواهد شد. اما کارشناسان و منتقدان بر این باورند کارهای شتابزده شهرداری در اجرای طرح کوچک سازی بدنه شهرداری تهران زیاد کارشناسی نیست و در آینده اداره شهر تهران و رسیدگی به امور منابع انسانی را در این مجموعه دچار شکل خواهد کرد.

موضوعی که مدیر کل سابق ایثارگران در نامه ای به اعضای شورای شهر تهران تصمیم اخیر شهرداری تهران را غیر کارشناسانه دانسته و عنوان کرده است: شهرداری تهران به عنوان یکی از بزرگترین نهادهای عمومی در کشور که متولی اداره پایتخت ایران است، قطعاً از وظیفۀ بسیار سنگینی دراین خصوص برخوردار است و یکی از ابتدایی‌ترین و پایه‌ای‌ترین این وظایف، تکریم و پاسداشت مقام خانواده‌های محترم شهدا و ایثارگران شهر تهران است.

رضا جلالی یادآور شده بود: جناب هاشمی و اعضای شورای اسلامی شهر تهران! همچنان که آگاهید سال‌ها از سوی گروههای مختلف، اصلاح‌طلبان به نفی ارزش‌های اسلامی و انقلابی متهم شده‌ و به جامعه القا شده است که جریان اصلاحات و اصلاح طلبان به تمامه مخالف فرهنگ ایثارگری‌اند و در نتیجه آن اکثر خانواده‌های محترم جامعه ایثارگران ذهنیتی منفی نسبت به این جریان دارند و این اقدام شتابزده شورا که از ۱۷ عضو حاضر ۱۵ عضو آن، رأی به ادغام (انحلال) اداره کل امور ایثارگران داده‌اند، این ذهنیت را تقویت کرد.

انتشار خبر ادغام اداره کل ایثارگران حتی با انتقاداتی از سوی اعضای فعلی شورای شهر تهران نیز روبه رو شد. به گونه ای که عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران در تذکری به شهردار تهران گفت: متاسفانه به گوش می رسد که شهرداری بنا بر ادغام این اداره کل دارد. متاسفانه در سال های اخیر شاهدیم که شهرداری حقوق قانونی ایثارگران ازجمله پست ستاره دار شهرداری و فرزندان شاهد و ایثارگر را اجرا نمی کند. اتفاقات این چنینی در شهرداری رخ می دهد و متاسفانه اگر این اداره کل ادغام شود، به نظر می رسد که این گونه پیگیری ها کم تر هم خواهد شد لذا درخواست دارم برای ادغام این اداره کل تجدید نظر صورت گیرد.

رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران نیز در تذکری در این رابطه عنوان کرد: فرایند تفکیک دو اداره کل ایثارگران و رفاه شهرداری مجددا در شورای شهر و شهرداری تهران می‌بایست مورد تجدید نظر قرار گیرد.

به گفته محمد جواد حق شناس؛ پیرو تذکر مورخه ۳۱ فروردین ماه سال جاری همکار محترم آقای نظری در خصوص خودداری از ادغام اداره کل ایثارگران شهرداری با اداره کل رفاه که متاسفانه مورد توجه قرار نگرفت و موجب فضاسازی‌های سیاسی علیه مدیریت شهری شد و با توجه به نامه اخیر الوصول فرمانداری به جناب آقای  هاشمی  مبنی بر درخواست اصلاح لازم در مصوبه مربوطه ضمن تاکید بر ضرورت توجه به اهمیت و حساسیت موضوع می‌بایست موارد ذیل مورد تاکید و اهمیت قرار گیرد.

در مقابل انتقاداتی که از این عملکرد شهرداری تهران اما مدیرکل رفاه و امور ایثارگران شهرداری تهران صحبت های مدیرکل سابق اداره کل ایثارگران شهرداری تهران را کذب دانسته و عنوان کرده است: انحلال اداره کل امور ایثارگران کذب است و نه تنها نیروهای اداره کل ایثارگران تعدیل نخواهند شد، بلکه امور ایثارگران تقویت هم خواهد شد. برخلاف آنچه گفته شده است قرار نیست نیروهای خدوم اداره کل ایثارگران به بخش‌های دیگر شهرداری منتقل شوند و نباید این توهمات و فرضیات غلط در بین جامعه ایثارگران شهرداری تهران مطرح شود.

به گگفته عباسعلی مدیح؛ اینجانب بعنوان مدیر کل رفاه و امور ایثارگران شهرداری تهران تلاش خواهم کرد ضمن ارتقاء کیفیت خدمات به خانواده معظم ایثارگران، با استفاده از ظرفیت‌های اداره کل رفاه، برای بهبود و تسریع در روند توانمندسازی خانواده‌های محترم شهدا و ایثارگران شهرداری تهران گامهای موثری بردارم.

هر چند مدیر کل رفاه و ایثارگران شهرداری تهران سعی دارد شرایط جدید را به نفع ایثارگران شهرداری تهران ترسیم کند، اما این بار فرماندار تهران طی نامه ای که در رسانه ها نیز منتشر شد، اعتراض خود را از این ادغم به رئیس شورای شهر تهران اعلام کرد.

عیسی فرهادی در این نامه عنوان کرده است: موضوع اعلام نظر در خصوص مصوبه شورای شهر تهران مبنی بر ادغام دو معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی، از آنجا که بر اساس فرامین بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری و قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران، رسیدگی همه جانبه به امور آموزشی، پزشکی، اجتماعی و اقتصادی  ایثارگران از اهمیت بالایی برخوردار است و شرح وظایف اداره ایثارگران به لحاظ همگن بودن با شرح وظایف اداره تعاون رفاه و خدمات اجتماعی دارای مغایرت هایی است، لذا جهت رفع تداخل وظایف ادارات یاد شده همچنین دغدغه خاطرخانواده معظم ایثارگران ، خواهشمند است دستور فرمایید در خصوص اصلاح تبصره 5 ذیل ماده واحده مصوبه یاد شده در جهت رفع تفکیک این اداره کل به دو اداره کل اقدام عاجل صورت گیرد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه