news-details

دستیاران جوان شهرداری، جانشین پروری در حد کارشناس!

استخدام دستیاران جوان طرحی که شهرداری با هدف عملی کردن شعار استفاده از جوانان اجرا کرد، نه تنها مشکل مدیریتی را در شهرداری تهران حل نکرد، بلکه دستیارانی در حد کارشناس را به مدیران معرفی کرد.

به گزارش گام نو، هر چند مدیریت این دوره شهر تهران بر این باور است که کارنامه درخشانی در مقایسه با 4 سال اول فعالیت دوره سابق شهرداری تهران دارد، اما همچنان بسیاری از شعارهایی که آنها در ابتدای راه سر داده بودند، بعد از پایان این دوره هنوز عملیاتی نشده و البته شعارهایی که عملیاتی شده نیز برخی مشکلاتی را به وجود آورده است. استفاده از جوانان در استخدام های شهرداری تهران و پست های مدیریتی به مانند استفاده از بانوان در این نهاد از جمله شعارهایی است که نه تنها در این دروه مدیریت شهری بلکه در دوره های گذشته نیز سر داده شد. اما اصلاح طلبان در این دوره مدیریت شهری با ارائه طرح استخدام دستیاران جوان بعد از حذف عنوان قائم مقامی از بدنه شهرداری، در شورای شهر تهران سعی کردند تا تحقق این شعار خود را در فضایی کاملا دموکرات اجرا کنند.

برگزاری آزمون استخدامی و شرکت جوانان تحصیل کرده در رشته های علمی مرتبط با حوزه های مدیریت شهری راهکاری بود که  این اقدام اصلاح طلبان را به عنوان یکی از اقدامات شایسته این دوره می توانست رسانه ای کند و در اذهان عمومی باقی بگذارد.

هر چند تعدادی از مدیران و جوانان شاغل در شهرداری تهران ینز در این آزمون که از همان ابتدا با انتقاداتی از سوی کارشناسان مدیریت شهری همراه بود، اما بالاخره این آزمون برگزار و نتایج ا نیز اعلام شد. از همان ابتدا شهرداری تهران وعده داد تا اسامی پذیرفته شدگان در این آزمون را در سایت شفافیت قرار دهد، وعده ای که تا کنون اجرایی نشده است.

اما نکته دیگر که منتقدان به آن اشاره می کنند، این است که اگرچه قرار بود تا دستیاران جوان جانشین های مدیران ارشد شهری باشند، اما به دلیل بی اطلاعی برخی به این حوزه اشتغال این افراد تنها  در حد یک کارشناس کارآیی دارند.

هر چند همچنان استخدام دستیاران جوان آن هم در زمانی که شهرداری تهران به دلیل مازاد نیرو در بدنه این نهاد از دوره گذشته مدیریت شهری انتقاد می کرد، همچنان یکی از موضوعات حل نشده برای رسانه ها و منتقدان مدیریت شهری محسوب شده و مدیران ارشد شهری نیز نتوانسته اند پاسخ قانع کننده ای ارائه دهند

اما انتشار لیست دستیاران جوان مساله ای است که خزانه دار شورا درباره آن به خبرگزاری فارس اعلام کرده است: فرایند به انتها رسیده و شهرداری گفته لیست را اعلام می کند.

این در حالی است که بعد از برگزاری آزمون دستیاران جوان و انجام مراحل استخدامی این افراد، سخنگوی شورای شهر تهران عنوان کرده بود، در نگاهی که به لیست دستیاران داشته گویا از فرزندان و بستگان مدیران ارشد شهرداری نیز در این لیست حضور داشته اند.

علی اعطا یادآور شده بود: ما عهد کرده‌ایم به عدالت رفتار کنیم و منافع عمومی شهر را بر هر مصلحت دیگری مقدم بدانیم.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه