news-details

برچسب افزایش 35 درصدی کرایه روی شیشه تاکسی های شهر تهران

آنطور که مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران اعلام کرده است، امروز برچسب گذاری نرخ جدید کرایه تاکسی های پایتخت آغاز شد.

به گزارش گام نو، افزایش 95 درصدی هزینه حمل و نقل عمومی در سه بخش تاکسی، اتوبوس و مترو امروز به صورت همزمان آغاز شد تا تهرانی ها در اولین روز از ماه اردیبهشت 1400 باردیگر طعم تلخ گرانی ها را بچشند. به گفته محمد روشنی، امروز فرآیند نصب برچسب‌های افزایش نرخ و کرایه‌های جدید سال ۱۴۰۰ داخل تاکسی‌ها آغاز شد و کرایه ها نیز براساس مصوبات ۳۵ افزایش می یابد.

این مدیر شهری یادآور شد: براساس پیشنهاد شورای شهر تهران و تایید کمیته انطباق در فرمانداری تهران نرخ حمل و نقل عمومی باتوجه به تورم و مشکلاتی که متوجه قشر رانندگان عزیز بوده پس از کارشناسی‌های متعدد با ۳۵ درصد افزایش نرخ در تاکسی‌ها موافقت شده است.

مدیرعامل تاکسیرانی شهر تهران عنوان کرده است: هیچ راننده‌ای اجازه ندارد تا بیش از سقف مصوب کرایه دریافت نماید و همانند سال گذشته نرخ‌ها طبق شرایط کرونایی و برای سه مسافر و چهار مسافر تعیین شده است که از امروز رانندگان عزیز می‌توانند براساس مصوبه و جدول اعلام شده اقدام داشته باشند. نصب برچسب تابلوهای منصوبه پایانه‌ها از امروز در تمام پایانه‌ها اجرایی می‌شود و یک برچسب مندرج به قیمت مصوب داخل تاکسی‌ها بر روی شیشه جلو نصب می‌شود تا همه مسافران نرخ دقیق کرایه را مشاهده کنند.

روشنی درباره بارکدهای نمایش داده شده بر روی برچسب‌ها اضافه کرد: بارکدها حاوی اطلاعات مربوط به مالکیت خودرو و راننده تاکسی می‌باشد که مشخصاتی منجمله صلاحیت و انطباق مشخصات فردی راننده با خودرو وتایید مدارک کامل احرازشده تاکسیران برای فعالیت در خطوط یا محل تعیین شده فعالیت ایشان را درصورت اسکن نمایش می‌دهد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه