news-details

روز سیاه بهشت زهرا؛ فوت 350 نفر در تهران!

فوت 150 شهروند تهرانی به دلیل ابتلا به بیماری کرونا به همراه 200 متوفای غیر کرونایی روز گذشته بهشت زهرای تهران را به روز سیاه پایتخت تبدیل کرد.

به گزارش گام نو؛ این روزها سازمان بهشت زهرا و کارکنان این مجموعه روزهای سختی را پشت سر می گذارند و آنطور که مدیرعامل سازمان بهشت زهرا اعلام کرد دیروز این سازمان خدماتی با فوت 350 شهروند تهرانی روبه رو شد که بیشترین میزان مرگ و میر را در نیم قرن اخیر و حتی  8 سال دفاع مقدس به خود اختصاص داد.

به گفته سعید خال؛ روز گذشته یکی از سخت‌ترین روز کاری برای همکاران بنده بود و یکی از غم انگیزترین روزهای تاریخ 50 ساله بهشت‌ زهرا رقم خورد.

آمارهای مدیرعامل سازمان بهشت زهرا نشان می دهد؛ روز گذشته در بهشت زهرا عدد فوتی‌های ناشی از کرونا به مرز 150 نفر رسید و باید به این عدد 200 متوفای غیرکرونایی اضافه کرد و در روز 350 متوفی در بهشت زهرا پذیرش و تدفین می‌شوند و یک رکورد بی‌سابقه حتی در طول 8 سال دفاع مقدس است.

وی بر این باور است: حتی در بحران‌های کشور نظیر زلزله‌های منجیل، رودبار، سیل تهران و حتی زلزله بم با آن فاجعه بزرگ در 8 روز جمع شد. این در حالی است که با شیوع بیماری کرونا ابتدا در فروردین، سپس تابستان و در ادامه پیک سوم در آبان‌ماه و هم اکنون نیز پیک چهارم را سپری می‌کنیم و در شب عید عدد متوفیان کرونایی شهر تهران تک رقمی شد و ما به عدد 9 رسیدیم و روز گذشته عدد متوفی ناشی از کرونا به عدد 147 رسید.

این مدیر شهری درباره وضعیت کارکنان سازمان بهشت زهرا در ایام کرونا توضیح داد: از زمان شیوع کرونا توانستیم ۹ بار پرسنل بهشت زهرا (س) را غربالگری کنیم و خوشبختانه هیچ مورد فوتی نداشتیم.

به اعتقاد سعید خال؛ سازمان بهشت زهرا (س) و مدیریت شهری در یک سال گذشته دوران سختی را طی کردند و بحران ایجاد شده در این ۱۴ ماه بر اثر شیوع کرونا در این ۵۰ سال سازمان بی سابقه بود. به گونه ای که برابر آمارهای مجمود تعداد درگذشتگان کرونا در کشور ۶۶ هزار نفر بود که سهم تهران ۴۰ درصد است.

وی اکید کرد: تعداد درگذشتگان کرونا در شهر تهران نزدیک ۲۷ هزار نفر بوده‌اند که سازمان بهشت زهرا (س) با مدیریت مناسب و تلاش همکاران‌مان به امور آنها بدون ایجاد مشکل رسیدگی کردند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه