news-details

احتمال تاخیر در تدفین متوفیان با افزایش مرگ و میرها

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران پیش بینی کرده با افزایش مرگ و میرهای کرونایی امکان تاخیر در تدفین این متوفیان وجود دارد.

به گزارش گام نو؛ با افزایش متوفیان کرونایی در کشور و سهم بالای شهر تهران در این آمارها، به نظر می رسد که برای مدیریت بحران پیش آمده لازم است شهرداری تهران نسبت به مدیریت سازمان بهشت زهرا تمهیدات خاصی را در نظر بگیرد. رضا کرمی محمدی در این باره عنوان کرده است که 2 سردخانه دیگر در بهشت زهرا ایجاد مس شود چرا که در صورت بدتر شدن شرایط کرونایی ظرفیت سردخانه‌ها احتمالا دیگر کفایت متوفی‌ها را نمی‌کند.

این مدیر شهری اعتقاد دارد یک سوم فوتی های هر روز که توسط وزارت بهداشت اعلام می شود، متعلق به شهر تهران است.  به همین دلیل امکان استفاده مجدد از سوله های مدیریت بحران با توجه به کمبود تخت های بیمارستانی وجود دارد.

کرمی محمدی در این باره به خبرگزاری ایلنا اعلام کرده است: ما آمادگی خود را برای در اختیار قراردادن ۸ پایگاه اعلام کردیم که از این تعداد سه سوله با کمک سپاه تجهیز شد، اما در طول سال گذشته استفاده چندانی از آن‌ها نشد و در این مدت تنها به صورت محدود برای درمان زندانیان و معتادان متجاهر و مواردی از این دست استفاده شد. هنوز این آمادگی را داریم که سوله‌های بیشتری هم در اختیار بگذاریم، اما به نظر می‌رسد که اکنون تعداد بیماران به قدری زیاد شده است که دیگر ظرفیت رسیدگی به همه آن‌ها وجود ندارد.

رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران درباره وضعیت سازمان بهشت زهرا در این روزها بیان کرد: در بهشت زهرا کار زیاد شده است. اقدامات خوبی هم در یک سال گذشته انجام شده و آموزش‌ها و تمهیدات خوبی برای تدفین و تطهیر متوفیات فراهم شد از جمله دو سردخانه ایجاد شد تا فوتی‌ها خیلی در بیمارستان‌ها نمانند. کارهایی که بر عهده شهرداری بوده است به همان شکل سابق انجام می‌شود، اما در میانه کار، چند تصمیم گرفته شد که مغایر با تصمیم شهرداری و مدیریت شهری بود و منجر به این شد که شهرداری در این دست موارد به صورت منفعل درآید و منتظر شود تا هرچه قرارگاه عملیاتی و یا ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در شهر تهران تصمیم بگیرد، اجرا کند.

به گفته وی؛ به نظر می‌رسد در هفته پیش رو شرایط بدتر می‌شود و اگر اینگونه پیش برود، ممکن است ظرفیت سردخانه‌ها هم کفایت نکند. البته در حال حاضر متوفی در سردخانه بیمارستان‌ها نمی‌ماند و با تمهیدات پیش بینی شده سریعا به بهشت زهرا منتقل می‌شود. البته ممکن است در شرایطی که تعداد متوفیان زیاد شود، نتوانند تدفین را همان روز انجام دهند و به روز بعد منتقل شود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه