news-details

انتشار اخبار شورای شهر در روزنامه همشهری محدود شد!

به دنبال دستور شهردار تهران مبنی بر عدم انتشار تذکرات، نطق های پیش از دستور و بیانه های اعضا در روزنامه همشهری سخنگوی شورای شهر تهران اعتراض کرد

به گزارش گام نو؛ به رغم اینکه در این دوره مدیریت شهری، روزنامه همشهری موظف به انتشار تمامی اخبار شورا در روزهای جلسه علنی بود، اما گویا به تازگی طبق دستور آقای شهردار این روزنامه دیگر نمی تواند، نطق های پیش از دستور، بیانیه ها و اعتراضات اعضا را در صحن علنی منعکس کند.

در این رابطه سخنگوی شورای شهر تهران با اعتراض به این دستور محرمانه آقای شهردار و روزنامه همشهری عنوان کرد: اخیراً مطلع شدم که با دستور شهردار تهران با دستاویز شائبه تبلیغات انتخاباتی در انتشار مباحث صحن شورا از قبیل برخی نطق‌ها و تذکرها در روزنامه همشهری، محدودیت‌های اعمال شده است.

به گفته علی اعطاء؛ طبیعی است آنچه شورا در ماه‌های پایانی در قالب نطق‌های انتقادی، تذکر و پیگیری مطرح خواهد کرد، به این منظور است که نتیجه اقدامات، تلاش‌ها و تغییر رویه‌ها در اداره امور شهر را بررسی و دنبال کند.

این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: حتماً در ماه‌های پیش رو مباحث انتقادی در صحن شورا بیشتر می‌شود و آنچه طی چهار سال توسط اعضای شورا دنبال شده است با جدیت بیشتری و با ادبیات منتقدانه و دغدغه مندی های بیشتر در صحن، مطرح خواهد شد تا شاید بتوان از اجرا و تحقق مصوبات پارلمانی مانع زدایی کرد.

سخنگوی شورای شهر تهران بر این باور است: با توجه به اینکه روزنامه همشهری رسانه شهر و مدیریت شهری است و ایجاد محدودیت وقتی در انعکاس محتوا و مطالب صحن با بهانه انتخابات، ۲ برداشت ایجاد می‌شود، خوشبینانه این است که شهردار محترم به شیوه اشتباه و با تحلیل غلط به استقبال زودهنگام انتخابات رفته‌اند. برداشت دیگر این است که در شرایطی که در ماه‌های پایانی به دلیل اهمیت پیگیری تلاش‌ها و نتایج مصوبات شورا، به طور طبیعی تذکرات به جناب شهردار و مدیران ارشد شهرداری، احتمالاً افزایش خواهد داشت و مطالبه دستاوردها جدی تر مطرح خواهد شد، تاب انعکاس مطالب منتقدانه در روزنامه همشهری وجود ندارد.

به گفته اعطا؛  مگر نتیجه بررسی صلاحیت‌ها مشخص شده است که افراد، رسماً وارد رقابت انتخاباتی شده باشند تا به این بهانه در مسیر انعکاس مباحث صحن در روزنامه مدیریت شهری مانع ایجاد شود؟

وی بیان کرد: اگر به جای شهردار محترم تهران بودم؛ در شرایطی که همکاران ما در بدنه شهرداری از جان خود برای اداره این شهر مایه گذاشتند، به جای اخلال در انعکاس مناسب مباحث شورا در روزنامه همشهری، از فعالیت مدیرانی که اقداماتشان شائبه فعالیت انتخاباتی است، ممانعت می‌کردم.

سخنگوی شورای شهر تهران یادآور شد: شهردار تهران نمی‌تواند و نباید مخل جریان آزاد اطلاعات شود و اگر کاستی، قصور و تقصیری در تحقق اداره مردم در اجرا بوده است، توضیح دهند نه اینکه با اتخاذ چنین روش‌هایی در رساندن صدای نمایندگان مردم به مردم، آن هم در رسانه‌های که شأن نزول آن انعکاس مسائل این حوزه است، اخلال ایجاد کنند.

علی اعطا در عین حال به آقای شهردار تاکید کرد: پیشنهاد می‌کنم آقای شهردار یک سوزن به خود و بعد یک جوالدوز به شورا بزنند و از فعالیت آن دسته از مدیرانی ممانعت کنند که بر اساس پیش‌بینی‌های خود از دوره آینده، مشغول لابی‌های نامتعارف با کسانی هستند که تصور می‌کنند در تثبیت موقعیت آنان در آینده موثر هستند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه