news-details

تخصص ویژه مدیران حمل و نقل شهر تهران در اظهارات ضد و نقیض!

به رغم آنکه چندی پیش مدیران حمل و نقل شهر تهران به کاهش مسافران در ناوگان مترو و اتوبوسرانی اشاره کرده بودند، اما آمارهای این دو شرکت حقیقت دیگری را نشان می دهد..

به گزارش گام نو؛ ابتدای سال 99 بود که سرپرست وقت معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خبر از کاهش 85 درصدی تعداد مسافران خطوط مترو و اتوبوسرانی شهر تهران به دلیل شیوع بیماری کرونا داده و حتی اعلام کرده بود بعضا شاهد خالی بودن اتوبوس ها در سطح شهر هستیم!

مشابه همین اظهار نظرها نیز در میان صحبت های مدیرعامل شکرت بهره برداری مترو تهران و شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران وجود داشت.

فرنوش نوبخت یادآور شده بود به دلیل کاهش مسافران مترو سرفاصله قطارهای مترو در خطوط مختلف تغییر و سرفاصله قطارها افزایش پیدا کرده است.

وی حتی درباره تجمع مسافران در برخی از ایستگاه های تقاطعی مانند تئاتر شهر عنوان کرده بود که نمی توان به خاطر تعداد کم مسافران سرفاصله قطارها را کاهش داد.

این در حالی بود که تحقیقات میدانی بسیاری از خبرنگاران معطلی تعداد زیادی از مسافران و تجمع آنها در قطارهای مترو را در برخی از ایستگاه های پر تردد نشان می داد.

نکته قابل اهمیت این است که به تازگی مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران اعلام کرده است که میزان جابه جایی مسافران در بخش مترو در فروردین ماه 1400 حدود 13 میلیون نفر بوده است.

برآوردهای نوبخت حکایت از آن دارد که در حال حاضر حجم تردد مسافر این ناوگان، روزانه از مرز ۸۰۰ هزار مسافر عبور کرده است. این در حالی است که در ایام نوروز متروی تهران روزانه به طور میانگین بیش از ۲۸۰ هزار مسافر را جابجا کرد و پس از تعطیلات نوروزی در اولین روز کاری میزان مسافران به ۴۴۱ هزار و ۴۸۱ مسافر رسید که نسبت به سال گذشته بیش از ۶۳ درصد افزایش داشته است.

به گفته این مدیر شهری؛ از اول فروردین ماه ۱۴۰۰ تعداد مسافران مترو روند افزایشی داشته است. نیمه دوم فرودین ماه ۱۴۰۰ میزان مسافران نسبت به نیمه اول با ۳۱ درصد افزایش به ۸۹۸ هزار و ۷۵۱ مسافر رسید.

 به گفته مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران؛ فروردین ماه سال گذشته متروی تهران ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار مسافر را جابجا کرد ، اما امسال تا ۲۷ فروردین ماه ۱۳ میلیون و ۳۳۶ هزار و ۲۹۶ مسافر با متروی تهران جابجا شده‌اند که نشان از افزایش بیش از دو برابری دارد.

وی در عین حال اعلام کرده است: در حال حاضر خطوط یک و چهار با ۳ و نیم دقیقه، خط دو با ۳ دقیقه، خط سه ۶ دقیقه، خط پنج ۱۵ دقیقه و در خط هفت هر ۱۰ دقیقه مسافرگیری دارد، همچنین با راه اندازی دو ایستگاه مرزداران و شهرک آزمایش در خط ۶ سر فاصله این محدوده نیز همانند ایستگاه‌های خط شش به پانزده دقیقه کاهش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران نیز از این تناقض گویی ها عقب نماند و در ابتدای سال گذشته به کاهش چشمگیر تعاد مسافران خطوط اتوبوسرانی اشاره کرده بود.

اما این روزها محمود ترفع اعلام کرده است، مسافران خطوط اتوبوسرانی در تهران با وجود اجرای محدودیت در تهران کاهش نیافته است و  ناوگان اتوبوسرانی تهران برای اجرای تصمیمات ستاد ملی کرونا آماده است.

به گفته این مدیر شهری؛ مشاهدات میدانی حاکی از عدم کاهش قابل ملاحظه مسافران اتوبوس به رغم اجرای محدودیت در تهران است.

مدیرعامل اتوبوسرانی شهر تهران همچنین یادآور شده است: در حال حاضر، ناوگان اتوبوسرانی پایتخت با تمام توان و ظرفیت نسبت به خدمات‌رسانی به شهروندان اقدام می‌کند. برای مدیریت شهری و شرکت واحد، حفظ سلامتی عموم شهروندان از جمله مسافرانی که از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند از اولویت ویژه برخوردار است.

هر چندمی وان یکی از دلایل افزایش تعداد مسافران ناوگان مترو و اتوبوسرانی شهر تهران را عدم لغو طرح ترافیک دانست، اما در همان زمانی که طرح ترافیک نیز لغو شده بود، تعداد مسافران مترو به نسبت روزهایی که اعمال محدودیت تردد وجود داشت، قابل توجه بود.

در این شرایط و با توجه به صحبت های ضد و نقیض مدیران شهری در حوزه حمل و نقل عمومی شهردار تهران در توئیتی اعلام کرده است: شهرداری برای تغییر شکل محدودیت های کرونایی آماده است.

پیروز حناچی در این توئیت عنوان کرده است: در صورت تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا به صورت اضطراری ترتیبات جدیدی در استفاده از مترو و اتوبوس و تردد در محدوده طرح ترافیک اعمال می کنیم.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه