news-details

تطهیر مدیریت شهری تهران با انتشار لیست دریافت کنندگان واکسن

واکسن خواری برخی از مدیران شهری در آبادان، گلستان مبنی بر استفاده از سهمیه واکسن پاکبانان باعث بی اعتمادی مردم نسبت به عملکرد تمامی مدیران شهری در کشور شد.

به گزارش گام نو؛ این روزها واکسن خواری بعد از زمین خواری، کوه خواری و موارد این چنینی پدیده جدیدی است که برخی از مدیران در شرایط شیوع بیماری کرونا به سمت آن روی آورده اند. استفاده از سهمیه واکسن پاکبانان برخی از شهرهای کشور آن هم توسط مدیران شهری موضوعی است که با واکنش تند مردم روبه رو شده و بی اعتماد آنها را نسبت به مجموعه مدیریت شهری بیشتر از گذشته کرده است.

در همین رابطه اعضای شورای شهر تهران با هدف تطهیر خود از شرایطی که به وجود آمده و به دست آوردن نسبی اعتماد مردم با ارسال نامه ای به وزیر بهداشت نسبت به انتشار لیست دریافت کنندگان واکسن تاکید کرده اند.

مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران در نامه خود به وزیر کشور عنوان کرده است: همانگونه که استحضار دارید متاسفانه شاهد بروز برخی بی اخلاقی ها در دریافت واکسن کرونا توسط افراد غیر واجد اولویت در یکی از مجموعه های مدیریت شهری کشور بودیم، این رخداد زمینه ساز بروز بی اعتمادی و عدم اطمینان شهروندان عزیز نسبت به عملکرد مجموعه مدیریت شهری کشور و وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی که در صف اول مقابله با کرونا همچنان ایستاده اند شده است.

با توجه به اهمیت موضوع و لزوم صیانت از سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی هموطنان عزیزمان پیشنهاد می گردد دستور فرمائید فهرست دریافت کنندگان واکسن کرونا( مشتمل برنام و نام خانوادگی، شغل، محل خدمت، شهرستان واستان)با اولویت دریافت کنندگان شاغل در مجموعه مدیریت شهری کشور از طریق سامانه شفافیت یا درگاه اطلاع رسانی آن وزارتخانه منتشر و در دسترس عموم شهروندان قرار گیرد.

در همین رابطه در جلسه روز یک شنبه شورای شهر تهران نیز عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران به این مساله تاکید کرد که نظارت دستگاه‌های قضایی و اطلاعاتی بر روند تزریق و تامین واکسن کرونا ضروری بوده و لازم است  شهرداری لیست کارکنان واکسینه شده را اعلام کند.

حجت نظری در تذکر خود یادآور شد: آنچه که در خبرها تحت عنوان تزریق واکسن از سوی مسئولان دو شهر در پوشش پاکبان شنیدیم، نه تنها تاسف‌آور که شرم‌آور بود و لازم است برای جلوگیری از تکرار چنین مواردی وزارت بهداشت حتما لیست اسامی افراد دریافت کننده واکسن را در سامانه‌ای به اطلاع مردم برساند.

وی از دستگاه‌های قضایی و اطلاعاتی درخواست کرد که بر روند تزریق و تامین واکسن نظارت جدی داشته باشند و از شهرداری تهران درخواست کرد تا لیستی از تمام افراد و کارکنانی را که با پیگیری شهرداری تهران اقدام به تزریق واکسن کرده‌اند را به طور شفاف اعلام کنند.

به گفته حجت نظری؛ لازم است روند واکسیناسیون آتش‌نشانان، رانندگان تاکسی و ناوگان حمل و نقل عمومی، کارمندان مترو و میادین میوه و تره بار، سازمان خدمات اجتماعی و فروشگاه‌های شهروند نیز تسریع شود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه