news-details

خودشیفتگی اصلاح طلبان به روش شورای پنجم شهر تهران

هر چند منتقدان از عملکرد شورای پنجم شهر تهران راضی نیستند، اما رئیس کمیسیون اجتماعی شورا گفته شورای پنجم ۲۱ نفره به اندازه شورایی با ۱۲۰ عضو کار کرد.

به گزارش گام نو؛ محمد جواد حق شناس در گفت و گویی که با خبرگزاری ایلنا داشته، نسبت به عدم حضور 12 عضو فعلی شورای شهر تهران در لیست نهایی اصلاح طلبان واکنش نشان داده و عنوان کرده است: لیست‌هایی که می‌آید، همه گمانه‌زنی است و هیچکدام فهرست نهایی نیست. در واقع گروه‌های مرجعی که می‌خواهند لیست ارائه کنند و براساس توانمندی، تخصص و نیاز شهر و جایگاه شوراها نفرات را تعیین کنند، با توجه به مشخص نشدن افراد تایید صلاحیت شده، تکلیف روشنی در بستن لیست ندارند.

 این عضوشورای شهر تهران اعتقاد دارد؛ این مشکل برای جریان اصلاح طلب به مراتب قطعی‌تر و جدی‌تر است، به ویژه در وضعیت جاری و کاهش مشارکت مردم در انتخابات که منجر به حضور یک دست جریان اصولگرا در مجلس شد، این نگرانی را برای جریان اصلاح‌طلب بیشتر کرده است و از این بابت خیلی جای نقد نیست که چرا این جریان هنوز نتوانسته است از کاندیداهای مورد نظر خود رونمایی کند.

حق شناس موضوعی را که منتقدان درباره اصلاح طلب هراسی مردم مطرح می کنند، رد و تاکید کرده است: اینکه مردم امروز دلخور هستند و وضعیت را مناسب نمی‌دانند، مربوط به شورا و مجلس و دولت نیست، مردم از کلیت فضای کشور دلخور هستند که البته بخشی از آن نیز به نهادهای انتخابی بازمی‌گردد.  این در حالی است که شوراها در مقایسه با دیگر نهادهای انتخابی موفق بودند و کارشان نسبت به دولت و مجلس قابل قبول‌تر بود. در این دوره شهرداری تهران حتی نتوانست از کمک‌هایی که قانونا باید از دولت دریافت می‌کرد، استفاده کند و حتی یک اتوبوس در این چهار سال دریافت کند و این مجموعه را نمی‌توان با مدیریت شهری که ده سال در راس حضور داشت و در اوج توانمندی اقتصادی ایران بوده است، با وضعیتی که امروز کشور فشار تحریم و وضعیت اقتصادی بدی را سپری می‌کند، مقایسه کرد و از طرفی ما در این دوره از مدیریت شهری نداریم که قائم مقام شهردار تخلف میلیاردی کرده باشد.

 این عضو شورای شهر تهران درباره لیست بستن اصلاح طلبان نیز اینگونه توضیح داده است: ما به عنوان حزب اعتماد ملی به نهاد اجماع ساز پیوستیم و اینگونه نیست که فعلا بخواهیم خارج از نهاد اجماع‌ساز اقدامی انجام دهیم. نهاد اجماع ساز یکی از عناصری که باید به آن توجه کند تجربه حضور افراد جریان خود در شورا است. ۱۲ نفر عضو شورای فعلی که در انتخابات آتی ثبت نام کردند از تجربه مناسبی برخوردارند و با اینکه تعداد نمایندگان شورای تهران یک سوم کاهش یافت، اما این شورا توانست با ۲۱ عضو به اندازه شورایی که باید حداقل ۱۲۰ عضو داشته باشد، کار کند و پیگیر امور باشد و با سلامت و تلاش بسیار شهر را به بهترین وجه خود اداره کرد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه