news-details

عقب ماندگی تهران در زیر ساخت های درمانی در پیک چهارم کرونا

به رغم قرار گرفتن بیشتر مراکز تخصصی درمانی در شهر تهران، اما به گفته استاندار در شرایط کنونی عقب ماندگی استان تهران در زیر ساخت های بهداشت و درمان مشهود است.

به گزارش گام نو؛  عدم توزیع عادلانه پایگاه های سلامت، خانه های بهداشت و پایگاه های اورژانس در استان تهران باعث شده تا کادر بهداشت و درمان در پیک چهارم کرونا با مشکلات زیادی روبه رو شوند.

آنطور که انوشیروان محسنی بند پی اعلام کرده است: خانه بهداشت به ازای هر ۱۰۰۰نفر ۲۸صدم درصد است و در شاخص کشوری ۸۶درصد است. در خانه بهداشت شهری هم اختلاف بسیار فاحش است و به ازای هر ۵۱هزار نفر یک خانه بهداشت را داریم.

این در حالی است که تعداد ۲۷۶طرح درمانی توسط سه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و ایران وتهران  در حوزه بهداشت ودرمان در استان‌تهران تعریف شد که متاسفانه در مجموع ۲۳درصد این طرح ها پیشرفت فیزیکی دارند.

به اعتقاد استاندار تهران؛ بالاترین حجم  خدمات به مراجعین در سطح ملی را در بیمارستان های تهران شاهدیم به انضمام اینکه بالاترین جمعیت اتباع خارجی و همچنین بالاترین درصد سکونتگاه های غیر رسمی در استان تهران است. همین موضوع نشان می دهد که زیرساخت های بهداشت و درمان تهران به هیچ عنوان با جمعیت این استان تناسبی ندارد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه