news-details

اصلاحاطلبان به دنبال برنامه ای جدید برای حضور در انتخابات 1400

هر چند برخی از منتقدان عملکرد شورای پنجم تهران را در تحقق شعارها، راضی کننده نمی دانند، اما گویا اصلاح طلبان به دنبال برنامه جدیدی برای انتخابات 1400 هستند.

به گزارش گام نو؛ آنطور که محمود میر لوحی در گفت و گوی خود با خبرگزاری ایلنا داشته، مطرح کرده است، نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان در حال جمع‌بندی درباره انتخابات شورای شهر پیش رو است و به زودی به برنامه‌ای می‌رسیم، آن را ارائه خواهیم داد و همچنین نشان می دهیم که تفاوت و دستاوردهای شورای پنجم با دیگر دوره‌ها چگونه بوده است.

به اعتقاد این عضو شورای شهر تهران؛ شورای ششم تحت تاثیر فضای کلی انتخابات ریاست جمهوری است، همانطور که در انتخابات شورای پنجم این موضوع رخ داد.

میرلوحی درباره رویکرد اصلاح طلبان برای حضوردرانتخابات ششم شورای شهر تهران توضیح داده است: برای ورود به شورای پنجم برنامه داشتیم و اکنون نیز تدوین برنامه انجام می‌شود و نهاد اجماع ساز کار را شروع کرده است. این در حالی است که به برنامه‌های قبلی در انتخابات دوره پنجم شوراها توجه خواهد شد و از دوستان درخواست کردیم کمک کنند تا دستاوردهای شورای پنجم به ویژه برنامه‌هایی که به مردم وعده داده و محقق شد جمع‌بندی و مدنظر قرار گرفته شود. از سوی دیگر نهاد اجماع ساز در حال جمع‌بندی است و به زودی به برنامه‌ای می‌رسیم که نشان دهیم تفاوت و دستاوردهای شورای پنجم با دیگر دوره‌ها چگونه بوده است و در نهایت آن را ارائه می دهیم تا از آن استفاده شود.

وی درباره برنامه ها و هدف خود برای حضور درانتخابات در دوره بعد انتخابات توضیح داده است: شعار ما از ابتدا شفافیت، انضباط مالی و توسعه حمل ونقل عمومی بوده، گفت: دو اقدام را انجام می‌دهیم، نخست اینکه برنامه‌ها را به روزرسانی می کنیم و متناسب با مطالبات شهروندان و مطالعات انجام شده طی این مدت آن‌ها را ارتقا می دهیم، همچنین گزارش عملکرد را به زبان مقایسه با دوره قبل و به زبان رویکردهای جدیدی که در پیش گرفتیم از جمله شورای شهر شیشه‌ای ارائه و معرفی می کنیم تا افکار عمومی بداند در شهر چه اتفاقی رخ داده است.

این عضو شورای شهر تهران بر این باور است که؛ باید برنامه‌ها آماده شود و مرحله انتخاب شعار و مطالبات نیز تا یک ماه آینده ادامه دارد و اواخر اردیبهشت زمان انتخاب شعار خواهد بود. از قرائن معلوم است که توسعه حمل ونقل عمومی تکمیل‌تر و پررنگ‌تر خواهد شد. کاهش آلودگی هوا، تحقق عدالت و کاهش فاصله بین شمال و جنوب جزو خواسته‌های مردم است، همچنین توسعه محله‌ای و توجه به پروژه‌های محلات و توسعه عرصه‌های عمومی و شفافیت و رقابتی شدن فعالیت‌ها و حذف رانت‌ها نکات مهمی است که بیشتر مورد توجه بوده و خواهد بود.

میرلوحی درباره هماهنگی لیست اصلاح طلبان در سایر شهرها نیز توضیح داده است: نهاد اجماع ساز برمبنای سیاست و برنامه‌ها برنامه‌ریزی خواهد کرد. همانند دوره قبل شهرستان‌ها اختیار کافی برای تصمیم گیری دارند و مداخله در مرکز در حداقل ممکن بود و بیشتر هدایت و نظارت در مرکز انجام می‌شد که آثار خوبی داشت و همین مدل ادامه خواهد داشت. نهاد اجماع ساز گرایشی ندارد که این مدل را تغییر دهد و اگر تغییری صورت گیرد در مسیر جامع کردن برنامه و تکمیل فرایند است و برگشت به مسیر تمرکز را در پیش نخواهند گرفت.

وی درباره چهرهای شاخص لیست انتخابات 1400 بیان کرده است: هنوز معلوم نیست و اطلاعات کافی از همه کسانی که کاندیدا شدند شاید به دست نیامده است، اما ۱۲ نفر از شورای فعلی کاندیدا هستند. معدل رای این شورا یک میلیون و دویست و هشتاد هزار است و همه اعضا رای بالا آوردند. در این دوره از شورا اراده جمعی بسیار موثر بود و در تصویب و اجرای برنامه‌ها نیز بسیار اثرگذار بود و اگر این دوره شورا نبود خیلی از تصمیم‌ها نمی‌توانست عملی شود.

محمود میر لوحی یکی از کارهایی که در این دوره انجام شده است، ماهش تعداد کارکنان شهرداری تهران دانست و توضیح داد: ۶۸ هزار کارمند در شهرداری را که تا ۶ ماه نیز آمار درستی از تعداد دقیق آن‌ها وجود نداشت را در این دوره به ۵۹ هزار نفر رساندیم و ۲۰۰ نفر از رشته‌های ارشد و دکترا دانشگاه‌های برتر در رشته‌های مرتبط را وارد مجموعه کردیم تا در تصمیم گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها به کمک شهر بیایند. ۹۰ درصد درآمد بودجه سال ۹۹ را محقق کردیم که بدون استقراض و دور زدن طرح تفصیلی و تعرض به باغ‌ها بوده است. در شرایط سخت اقتصادی ۷ هزار میلیارد تومان به توسعه مترو اختصاص دادیم و بعد از ۱۵ سال اتوبوس برای تهران خریداری شد که این نتیحه اراده و کار جمعی شورا و شهرداری بوده است.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه