news-details

امکان افزایش ساعات طرح ترافیک برای کاهش بیماری کرونا

به گفته رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ،به جای مطرح کردن لغو طرح ترافیک باید ساعات ورود به این محدوده افزایش پیدا کند تا سفرها مدیریت شود.

به گزارش گام نو؛ هر چند برخی از کارشناسان اعتقاد دارند با اوج پیک چهارم بیماری کرونا در شهر تهران باید طرح ترافیک  لغو شود تا ازدهام جمعیت در ناوگان حمل و نقل عمومی کاهش پیدا کند، اما رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ بر این باور است که اتفاقا برعکس باید ساعات ورود به این محدوده برای مدیریت سفر شهروندان افزایش یاید.

سردار محمد حسین حمیدی در گفت و گویی که با خبرگزاری مهر داشته درباره شایع ایجاد ترافیک مصنوعی با لغو طرح ترافیک در سال گذشته توسط شهرداری تهران عنوان کرد: ترافیک مصنوعی ای در سال گذشته با هدف اجرای طرح ترافیک در زمان اوج بیماری کرونا ایجاد نشد. مدیریت ترافیک با پلیس است و شهرداری تنها در حوزه خدماتی کمک می‌کند و اصلاً نمی‌تواند خودش به تنهایی برای مدیریت ترافیک اقدام کند و اگر هم اقدامی در این زمینه انجام می‌شود حتماً با دستور پلیس است.

به گفته وی؛ پلیس هم به هیچ عنوان بحث ایجاد ترافیک تصنعی را در ادوار گذشته ندیده است مگر در زمانی که حادثه‌ای رخ می‌دهد و پلیس مجبور است که تردد را متوقف کند تا حادثه را جمع کند و بعد تردد را در آن محور برقرار کند.

حمیدی بر این باور است:  طرح ترافیک باید اضافه شود، چرا باید لغو شود؟ باید اتفاقاً به ساعتش اضافه شود که محدودیت بیشتر شود ما نباید محدودیت‌ها را برداریم. ما باید برای مهار کرونا باید به سمتی بروید که محدودیت‌ها اضافه شود تا افراد بی دلیل به خیابان‌ها نیایند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ توضیح داد: برای مهار این بیماری باید تقاضای سفر از بین برود، مانند اینکه مراکز تجاری را تعطیل کرده‌اند، اگر ما هم بخواهیم تقاضای سفر را داشته باشیم و از این طرف هم رفت و آمد را توسعه دهیم مسلم است اتفاقی در حوزه مهار این بیماری رخ نمی‌دهد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه