news-details

بی توجهی آقای شهردار به مشاغل خانگی !

به رغم آنکه یکی از وظایف شهرداری تهران حمایت از مشاغل خانگی اقشار ضعیف است اما اعضای شورای شهر بر این باورند آقای شهردار تمایلی به انجام این کار ندارد.

به گزارش گام نو؛ به اعتقاد عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر؛ شهردار تهران مصوبه استفاده از ظرفیت همکاری و مشارکت شهرداری تهران در حمایت از مشاغل خانگی تولیدی افراد در معرض آسیب را اجرایی نکرد.

حجت نظری در تذکری که پیروز حناچی در این رابطه داد، عنوان کرد:  حناچی اعلام کند چرا معاونت فرهنگی و اجتماعی از اجرای این مصوبه سر باز زده و شرایط لازم را فراهم نکرده تا از تولیدات و مشاغل خانگی حمایت شود.

به گفته وی؛ این مصوبه اواسط بهمن سال 98 تصویب و نیز جهت اجرا ابلاغ شده است اما تنها یکبار نمایشگاهی با عنوان دست‌آفرین برای فروش محصولات و صنایع دستی زنان سرپرست خانوار برگزار شد ولی پس از آن شهرداری فراموش کرد به تعهداتش وفادار باشد.

این عضو شورای شهر تهران تاکید دارد: اجرای مصوبه مذکور و ادامه اجرای طرح دست‌آفرین، همان‌طور که در نخستین و تنها مرحله اجرای آن نیز اثبات شد، نقشی موثر در حمایت و پشتیبانی از تولیدات خرد و خانگی داشته و در سال جاری که مطابق شعار رهبر معظم انقلاب، سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها نام‌گذاری شده، می‌تواند برای توانمندسازی اقشار کمتر برخوردار اقتصادی موثر عمل کند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه