news-details

نابودی 62 باغ زیر سایه شعار حفظ باغات تهران

هر چند اعضای شورای شهر بر این باورند قانون منع ساخت و ساز باغات شهر تهران بزرگترین دستاورد این دوره است، اما آمارهای همین اعضا حکایت از نابودی 62 باغ در این دوره دارد.

به گزارش گام نو؛ بالاخره طرح دو فوریت الزام شهرداری تهران به ارائه گزارش و سند تحویل و تحول مبتنی بر کارنامه مدیریت شهری در دوره پنجم در صحن علنی شورای شهر مطرح و رای آورد.

در جریان بررسی این طرح علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران عنوان کرد: سند تحویل و تحول سال 96 نیز در آن زمان به شورا ارائه شد و امسال نیز بنا داریم سندی را ارائه و منتشر کنیم که امیدواریم اعضاء رویکرد مثبتی نسبت به این موضوع داشته باشند.

این در حالی است که  عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران تذکر داد:  سند تغییر و تحول که قالیباف و تیم وی و اعضای شورای قبلی تنظیم می‌کردند، با آن سندی که در ابتدای دوره آقای نجفی تنظیم کردیم، انطباق داشت؟ حال ما نیز اگر در مرداد ماه گزارشی در این زمینه تهیه کنیم و سپس در شورای شهر تغییراتی ایجاد کنیم آیا این اسناد با یکدیگر انطباق دارد؟

به گفته مرتضی الویری،  من نگرانم که با تعارضات آماری روبرو شویم و تناقض‌هایی در ارقام صورت بگیرد. مانند اینکه اعداد ما درباره بدهی شهرداری با اسناد سال ۹۶ تفاوت فاحشی داشت. راه حل این است که می‌توانیم به صورت غیر رسمی این سند را داشته باشیم اما اگر این امر به صورت رسمی باشد و هر شورایی بخواهد در ابتدا و انتها گزارش دهد، تعارضاتی ایجاد می‌شود که چندان به صلاح نیست.

عضو کمیسیون اجتماعی  و فرهنگی شورای شهر تهران نیز یاداور شد: باید به جامعه اعلام کنیم که چه چیزی را تحویل گرفتیم و چه چیزی را تحویل می‌دهیم. سه شهردار منتخب ما بودند و باید گزارش مجموعه شهری به مردم ارائه شود و بدانند کدام مصوبات توسط شهرداری اجرا شده و کدام اجرا نشده است.

به اعتقاد حجت نظری؛ برخی به دلیل مسائل سیاسی می‌گویند که در این دوره شورا هیچ اقدامی انجام نشده است این در حالی است که در شرایط تحریم و کرونا شهر با وضعیت خوب اداره شده است. حتی خود دولت هم به دلیل کسری بودجه بسیاری از برنامه‌های خود را اجرا نکرد اما این امر در شورای شهر رخ نداد. به هر حال ما عملکرد قابل دفاعی داریم.

رئیس کمیته ایمنی شورای شهر تهران نیز یادآور شد: ما می‌خواهیم آنچه تحویل گرفتیم و فرآیندی که با قانون گذاری برای اداره علمی شهر انجام شده را به مردم ارائه دهیم. قرار بود بر عدم شهر فروشی و استفاده بهینه از داشته‌ها تلاش شود و باید این مسائل به مردم اعلام شود.

این در حالی است که به اعتقاد محمود میرلوحی؛ این سند اولین بار نیست که ارائه می‌شود. گزارشی قبل از آمدن ما منتشر شده است. قبل از ما آنچه در تهران انجام شده را در گزارش آورده‌اند. در صحن نیز این کار را کردند و در جلسه ۳۷۷ شورای شهر نیز آقایان گزارش خود را منکر شدند.

این عضو شورای شهر تهران به این مساله نیز تاکید کرد: در سال ۹۶ رخت خواب مدیران شهرداری از یک شبکه صدا و سیما به دیگر شبکه‌ها جا به جا می‌شد اما هیچکدام از ما نتوانستیم در رسانه ملی حضور یابیم. به علاوه در این دوره اطلاع رسانی خوبی نشده است. قبل ما ۱۲۸ هکتار باغ از بین رفته و آن را نمی‌گویند اما ۶۲ باغی که ما از بین بردیم را بارها اعلام می‌کنند.

خزانه دار شورای شهر تهران نیز تاکید کرد: گفت:‌ طی سال‌های گذشته همواره شهرداری تهران با پول شهروندان اداره می‌شد و یکی از پایگاه‌های انتخاباتی بود ولی در سال 98 در انتخابات مجلس جای پای شهرداری نبود و در حال حاضر هم که در آستانه دو انتخابات 1400 هستیم شهردار و معاونین آن در معرض سوء استفاده انتخاباتی قرار ندارند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه