news-details

مرگ روزانه 100 نفر تهرانی به دلیل کرونا در تهران

به گفته رئیس شورای شهر تهران روزانه 100 تهرانی بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست می دهند. به همین دلیل توسعه حمل و نقل عمومی مهمترین راهکار است.

به گزارش گام نو؛ محسن هاشمی بر خلاف سید مناف هاشمی، معاون حل و نقل و ترافیک شهرداری تهران که اعتقاد داشت تاثیر مترو در شیوع بیماری کرونا تنها 5 درصد است، بر این باور است که تهرانی ها بیشتر از 15 تا 20 دقیقه نباید در ناوگان حمل و نقل عمومی اعم از مترو و اتوبوس قرار گیرند.

وی اعلام کرده است:  تعداد فوتی‌های کرونا در پایتخت به حدود  100 نفر در طول روز رسیده و به نظرم اگر شرایط مشابه وضعیت کنونی پیش رود آمار بالاتر هم می‌رود بنابر این باید به توسعه حمل و نقل عمومی بیش از گذشته توجه کنیم. از سوی دیگر با شرایطی که در زمینه تأمین واکسن وجود دارد و اگر بخواهیم 60 میلیون نفر را حداقل در دو دوز واکسینه کنیم به 120 میلیون واکسن نیاز داریم بنابراین حداقل تا یکسال آینده همچنان درگیر کرونا خواهیم بود.

این عضو شورای شهر تهران تاکید دارد: ‌دولت باید اقدامات لازم را جهت حمایت از ناوگان حمل و نقل عمومی انجام دهد من نمی‌دانم چرا قفل این موضوع باز نمی‌شود و نتیجه‌ای حاصل نشده در حالی که دولت می‌تواند از بودجه‌های دولتی یا سیستم بانکی تأمین اعتبار کند. البته در حوزه نوسازی اتفاقاتی توسط دولت به وقوع پیوسته و بودجه‌هایی در حال تزریق ا ست و برخی اتوبوس‌ها و واگن‌های قدیمی مترو نوسازی آن آغاز شده است.

رئیس شورای شهر تهران درباره سرانجام تولید طار ملی مترو نیز توضیح داده است: طی سال گذشته با کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ساخت قطار ملی با 80درصد طراحی داخلی و 75 درصد ساخت به نتیجه رسید و روز گذشته نیز اولین قطار ملی رونمایی شد.از سوی دیگر رئیس‌جمهور دستور تولید این قطار و تأمین بودجه را داد و امیدواریم مسیر به خوبی پیش رود.

به گفته محسن هاشمی؛ شهرداری تهران با شرکت واگن‌سازی  جهت ساخت 105دستگاه واگن قراردادی امضاء کرده که می‌تواند به سرعت کار ساخت واگن‌ها آغاز شود ولی من از دولت خواستارم حداقل در انتهای فعالیت خود اعتباری را به این مسأله اختصاص دهد و در دوره مدیریت شهری بعدی شاهد افزوده شدن این واگن‌ها باشیم.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه