news-details

رشد سریع بیماری کرونا در تمام مناطق شهر تهران

به گفته فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، وضعیت شهر تهران در میزان شیوع بیماری کرونا از قرمز فراتر رفته است و تمام مناطق درگیر شده اند.

به گزارش گام نو؛ به رغم اینکه پژوهش های انجام شده درسال گذشته حکایت از شیوع بیماری کرونا در برخی از مناطق شهر تهران داشت، اما آنطور که علیرضا زالی عنوان کرده است در پیک چهارم این بیماری تمامی مناطق 22گانه شهر تهران درگیر این ویروس شده اند و هیچ منطقه‌ای از تهران از آلودگی مصون نیست و آلودگی این شهر فراتر از قرمز است.

آمارهای رسمی ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا نشان می دهد که تا روز گذشته میزان بستری بیماران در تهران به حدود ۱۴۴۵ بیمار رسیده است که حدود ۲۵۰ نفر از آنها در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و در مجموع بستری‌های فعلی تهران به عدد ۶۴۰۰ نفر رسیده است.

از همه مهمتر اینکه مطالعات انجام شده نشان میدهد؛ حمل‌ونقل عمومی وزنی معادل ۲۶ تا ۳۲ درصد را به خود اختصاص می‌دهد. پاساژهای متراکم، رستوران‌ها، مراکز پر ازدحام خرید و... بررسی شدند. نکته قابل توجه این است که در مناطق مرکزی شهر معمولا احتمال ابتلا افزایش می‌یابد و در مواردی که محل سکونت فرد در دو نقطه متفاوت از شهر تهران باشد، متوجه شدیم ۱۰.۲ کیلومتر متوسط پیمایش او است که ضریب ابتلا را افزایش می‌دهد.

زالی با بیان اینکه هنوز مواردی از ویروس جهش یافته برزیلی یا آفریقایی در کشور مشاهده نشده است، یادآور شد: البته در همه جای دنیا به قدری سوش‌های جهش‌یافته افزایش یافته‌اند که حتی می‌دانیم سوش هندی از سوش برزیلی هم خطرناک‌تر است. سوش ترکیه‌ای هنوز به شکل سوش آندوژن وجود ندارد اما کشورهایی مانند ترکیه به دلیل داشتن فرودگاه بین‌المللی پر تردد امکان بروز سوش‌های مختلف در آنها وجود دارد و گاهی اوقات هم افراد بی‌علامت حامل ویروس کرونا هستند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه