news-details

واکسیناسیون1500 نفر از پاکبانان شهر تهران؛ شاید وقتی دیگر!

توزیع قطره چکانی واکسن کرونا در کشور باعث شده تا زمان واکسیناسیون کامل پاکبانان شهر تهران در هاله ای از ابهام قرار گیرد.

به گزارش گام نو؛ بعد از پزشکان و پرستاران به عنوان خط مقدم سلامت کشور در مبارزه با بیماری کرونا، پاکبانان و کادر خدماتی شهرداری ها به ویژه شهرداری تهران از جمله گروهایی هستند که تزریق واکسن کرونا به آنها ضروری است. این در حالی است که تا کنون تنها 200 نفر از پاکبانان در معرض خطر شهرداری تهران واکسینه شده اند و 1500 نفر دیگر در انتظار توجه دولت به این بخش هستند.

بر این اساس از میان این ۲۰۰ نفر، ۱۱۰ نفر شامل کارکنان فعال در بخش جمع آوری پسماندهای بیمارستانی و ۹۰ نفر مربوط به کارکنان مرکز دفن پسماند آرادکوه بودند.

آنطور که معاون برنامه ریزی سازمان مدیریت پسماند تهران توضیح داده است؛ شهرداری تهران از طریق وزارت بهداشت پیگیر واکسیناسیون همه پاکبان ها و کارکنان بخش پردازش پسماند هستیم اما این امر چندین ماه طول خواهد کشید.

به گفته امیرحسین جعفری ورامینی؛ طی دو روز گذشته واکسیناسیون تعدادی از نیروهای خدماتی سازمان مدیریت پسماند آغاز شد که در مرحله اول ۲۰۰ نفر از این عزیزان تحت تزریق واکسن کرونا قرار گرفتند.

وی درباره زمان دریافت واکسن کرونا برای سایر کارکنان این بخش عنوان کرده است: به دلیل محدودیت در تعداد واکسن‌های موجود در کشور و هم چنین در اولویت بودن کادر درمان، در حال حاضر زمان دقیق واکسیناسیون باقی این ۱۵۰۰ مشخص نیست. اما با این حال ما از طریق وزارت بهداشت پیگیر واکسیناسیون دیگر پاکبان ها و کارکنان بخش پردازش پسماند هستیم اما تزریق واکسن به تمامی این افراد چندین ماه طول خواهد کشید.

آمارهای معاون برنامه ریزی سازمان مدیریت پسماند شهر تهران نشان می دهد؛ در سطح مناطق ۲۲ گانه شهر تهران مجموعاً حدود ۱۴ هزار نیروی خدماتی داریم که وظیفه رفت و روب معابر را بر عهده داشته و با پسماندهای آلوده به صورت مستقیم در ارتباط هستند. همچنین با توجه به شیوع ویروس کرونا و ارتباط این عزیزان با پسماندها و مواد آلوده، لازم است تا واکسیناسیون این افراد در اولویت قرار گیرد. به همین علت با هماهنگی وزارت بهداشت درخواست واکسیناسیون پاکبان ها با اولویت افراد پر خطر مانند افراد مسن‌تر، دارای بیماری‌های زمینه‌ای و غیره را دادیم.

به گفته جعفری ورامینی؛ واکسیناسیون ۱۴ هزار نیروی خدماتی مناطق نیز از هفته گذشته آغاز شده اما انجام هماهنگی‌ها برای ادامه واکسیناسیون بر عهده خود مناطق است. یعنی هر منطقه باید به صورت مجزا، هماهنگی‌های لازم با وزارت بهداشت را برای واکسیناسیون نیروهای خود انجام دهد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه