news-details

رد ادعای معاون حمل و نقل عمومی شهردار تهران توسط مطالعات جهانی!

به رغم اینکه معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران مدعی شده بود تاثیر مترو درانتقال کرونا تنها 5 درصد است اما مطالعات جهانی حقیقت دیگری را بازگو می کنند.

به گزارش گام نو؛ چندی پیش بود که سید مناف هاشمی در رسانه ها از نتایج بررسی ای صحبت کرد که حتی برای خبرنگاران نیز جای سوال داشت. به گفته معاون شهردار تهران تاثیر مترو در شیوع بیماری کرونا را تنها 5 درصد است. اطلاعاتی که معلوم نبود مبنای پژوهشی آن چیست. اما رئیس شورای شهر تهران امروز در حاشیه جلسه علنی شورا اعلام کرد بیشتر از15 تا 20 دقیقه ماندن در مترو امکان ابتلا به بیماری کرونا را افزایش می دهد.

یعنی شهروندی که اگر بخواهد از محل کار خود به منزل بازگردد و ازسیستم حمل و نقل عمومی استفاده می کند با توجه به پیک مسافر حداقل 20 تا 30 دقیقه در مترو خواهد بود و همین مساله نشان می دهد که امکان ابتلای مسافران مترو به بیماری کرونا بیشتر از آن 5 درصدی است که معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به آن استناد کرده است.

آنطور که محسن هاشمی اعلام کرده است: کمتر از 15 تا 20 دقیقه در مترو خطر کمتری در انتقال کرونا دارد. با تعطیلی برخی از اصناف و مشاغل در پایتخت حمل و نقل عمومی خلوت‌تر شده است.

به گفته وی؛ ‌بر اساس آخرین داده‌های اعلام شده از سوی کشورهای توسعه‌ یافته اگر زمان حضور در مترو کمتر از 15 دقیقه باشد خطر کمی در مورد انتقال کرونا است ولی حضور بیش از 15 تا 20 دقیقه انتقال کرونا را افزایش می‌دهد.

ازسوی دیگر چندی پیش مدیرعامل مترو تهران در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا شلوغی این سیتم حمل و نقل عمومی را در ساعت های پیک مسافر طبیعی دانسته است.

فرنوش نوبخت در این باره عنوان کرده است: برای کاهش این شلوغی باید واگن اضافه کنیم که در حال حاضر امکان‌پذیر نیست و با این ظرفیت واگن، شلوغی طبیعی است.

به گفته این مدیر شهری؛ روزانه حدود یک میلیون نفر از شهروندان با مترو جابجا می‌شوند و در ساعات پیک رفت و آمد شهروندان شاهد شلوغی در خطوط یک، ۲، ۳ و ۴ مترو هستیم اما در ساعت‌های غیرپیک به جز ایستگاه‌های ۱۵ خرداد و امام خمینی (ره) حضور شهروندان در واگن‌های مترو قابل قبول است.

نوبخت اعتقاد دارد،  با توجه به وضعیت مالی شهرداری تهران و دولت، تامین واگن‌های جدید نیز در کوتاه‌مدت امکان‌پذیر نیست و شلوغی مترو در ساعت‌های پیک باید به شیوه‌های خلاقانه دیگر کنترل شود. یکی از راه‌های کاهش شلوغی در مترو این است که از شهروندان بخواهیم از سفرهای غیرضروری خودداری یا حداقل در ساعت‌های پیک از سفر با مترو پرهیز کنند.

اما به نظر می رسد با توجه به اینکه تعداد مسافران مترو در این روزها به دلیل بیماری کرونا کاهش داشته است اما بازگرداندن سرفاصله قطارهای مترو به شرایط سابق می تواند از میزان ازدهام مسافران در ساعت های پیک مسافر جلوگیری کند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه