news-details

شرط رسیدن مترو به شهر پرند، 500 میلیارد تومان ناقابل

مدیرعامل شرکت مترو تهران گفته است شرط رسیدن مترو تهران به شهر پرند تامین 500 میلیارد تومان هزینه ساخت مسیر 19 کیلومتری آن از سوی دولت است.

به گزارش گام نو؛ تکمیل شبکه مترو تهران از یک سو و از سوی دیگر اتصال آن به شهرهای اقماری اطراف تهران از جمله موضوعاتی است که هر چند بارها از سوی مسئولان دولتی و مدیران شهری به آن تاکید شده است اما تامین اعتبار مورد نیاز در طول دو دهه اخیر مانعی است که بر سر راه این کار وجود داشته است.

در دو دهه اخیر اقداماتی چه از سوی شهرداری تهران و چه از سوی دولت در جهت تکمیل این پروژه انجام شده است اما به سرانجام نرسید.

اجرای فاز  یک این طرح عمرانی از سوی مسئولان شهر پرند که با تاخیر زیادی در تکمیل و به اعتقاد کارشناسان با هدر رفت بودجه انجام شد، باعث شد تا دولت نهم دست به دامن شهرداری تهران شود تا در با توجه به تجربه ای که در ساخت مترو به دست آورده در انجام این پروژه و اتصال آن به شبکه مترو تهران سهیم شود.

امتداد خط یک مترو تهران تا حرم مطهر امام خمینی (ره) و امتداد آن به شهر آفتاب و فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) اقداماتی بود که مدیریت شهری وقت در این جهت انجام داد.

شرط تداوم این پروژه تا شهر پرند تامین منابع مالی مورد نیاز آن از سوی دولت بود که در طول این سال ها به رغم وعده هایی که داده شده بود اما اجرایی نشد.

اما آنطور که علی امام در گفت و گوی خود با خبرگزاری فارس اعلام کرده است، امسال برای نخستین بار 500 میلیارد تومان جهت تکمیل خط پرند از بودجه مترو در نظر گرفته شده است.

به گفته مدیرعامل شرکت مترو تهران؛ البته این مسائل با فرض تهاتر با املاک از وزارت راه و شهرسازی است. اقدامات عمرانی برای ساخت خط پرند سال‌هاست که آغاز شده و به عبارتی این خط ادامه خط یک بوده که در دوره قبلی مدیریت شهری تا فرودگاه امام خمینی (ره) راه‌اندازی شده است.

برآوردها نشان می دهد ادامه این مسیر که 19 کیلومتر و پیشرفت فیزیکی این خط 70 درصد است، مستلزم رسیدن منابع مالی تا تکمیل و بهره برداری از این خط مترو توسط شهروندان ساکن در شهر پرند است.

این مدیر شهری اعتقاد دارداگر منابع مورد نیاز برای مسیر مترو پرند تأمین شود قطعا این خط یکساله به بهره‌برداری خواهد رسید.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه