news-details

افزایش 95 درصدی هزینه حمل و نقل عمومی در پایتخت

بعد از افزایش 35 درصدی کرایه تاکسی ها این بار نوبت به افزایش 25 درصدی نرخ بلیت مترو و 35 درصد نرخ بلیت اتوبوس رسید تا هزینه شهروندان در این بخش 95 درصد افزایش یابد.

به گزارش گام نو؛ عدم پرداخت مطالبات قانونی دولت در بخش حمل و نقل عمومی از یک سو و از سوی دیگر پایین بودن توان مالی شهرداری تهران در تامین هزینه های این بخش از سوی دیگر و از همه مهمتر عدم تداوم طرح های حمایتی ای که در طول سال های گذشته از سوی شهرداری تهران در حوزه اتوبوسرانی وجود داشت؛ باعث شد تا در سال 1400 هزینه استفاده تهرانی ها از حمل و نقل عمومی 95 درصد نسبت به سال گذشته افزاایش داشته باشد.

در این رابطه آنطور که مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران اعلام کرده است: بر اساس مصوبه شورای شهر تهران و ابلاغ فرمانداری نرخ بلیت مترو در پایتخت از اول اردیبهشت 25 درصد افزایش می یابد.

به گفته فرنوش نوبخت؛ آمار مسافران مترو در روز شنبه 14 فروردین حدود 780 هزار نفر بوده و عکسی که در فضای مجازی از ازدحام جمعیت در مترو منتشر شده مربوط به ایستگاه تقاطعی تئاتر شهر بوده که همیشه این ایستگاه شلوغ است ولی سایر ایستگاه ها با جمعیت زیادی همراه نبود.

این مدیر شهری همچنین یادآور شده است: سرفاصله حرکت قطارها در ایستگاه تئاتر شهر که در خط 3 است 6 دقیقه  و در خط 4 3و نیم دقیقه است و به نوعی می توان گفت شلوغی در ایستگاه تئاتر شهر طبیعی است البته قبل از نوروز و طی اسفند سال گذشته آمار مسافران به یک میلیون و 100 هزار نفر رسیده بود.

نوبخت درباره وضعیت تهویه هوا در ایستگاه های مترو با توجه به گسترش بیماری کرونا تاکید کرده است: به تازگی در سیستم تهویه مترو به دلیل شرایط کرونا تغییراتی ایجاد شده و شهروندان نگرانی بابت این موضوع نداشته باشند.

ناوگام اتوبوسرانی شهر تهران نیز از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری بین 25 تا 35 درصد به قیمت نرخ بلیت آن افزوده می شود.

موضوعی که مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران نیز به آن اشاره کرده و گفته است: ‌از اول اردیبهشت کرایه اتوبوس‌ها در پایتخت تا سقف 35 درصد افزایش می‌یابد.

به گفته محمود ترفع؛ ‌به طور مثال اگر کرایه اتوبوس هزار تومان بوده بر اساس افزایش نرخ جدید نرخ کرایه 1250 تا 1350 تومان خواهد شد که این میزان بر اساس طول خط در نظر گرفته می‌شود. همچنین افزایش نرخ 25 تا 35 درصدی هم برای خطوط BRT و هم برای بخش خصوصی بوده و کرایه اتوبوس‌های خصوصی کمی بیشتر از اتوبوس‌های BRT است و هر خطی که سال گذشته کرایه مورد نظر را دریافت می‌کرده امسال بر اساس جداولی که به زودی منتشر می‌کنیم 25 تا 35 درصد بیشتر می‌شود.

این مدیر شهری یادآور شده است: پرداخت کرایه از طریق کارت بلیت در بخش خصوصی هزینه کمتری برای شهروندان خواهد داشت که تخفیف کارت بلیت در هیأت مدیره شرکت هفته آینده تصویب می‌شود. پرداخت در خطوط بی‌آر‌تی به هیچ عنوان نقدی صورت نمی‌گیرد و تنها از طریق کارت بلیت انجام می‌شود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مطالب مرتبط
نظرات

ارسال دیدگاه