news
بلدیه

متخصصان به بهشت نمی روند!

نحوی انتخاب شهردار تهران توسط منتخبین شورای ششم شهر تهران نشان می دهد، اختلاف بر سر گزینه نهایی شهردار تهران زیاد است چرا که برخی جریان ها به انتخاب یک چهره سیاسی به جای یک مدیر متخصص برای اداره شهر …
news
زیست شهر

بمب ساعتی تهران فعال شد!

کارشناسان شهری از افزایش میزان فرونشست های زمین در شهر تهران به عنوان یک بمب ساعتی یاد کرده و عنوان کرده اند؛به‌دلیل افت سطح آب‌های زیرزمینی تهران بستر جغرافیایی این شهر ۳۶ سانتی‌متر در سال فرو می‌نشیند.

news
زیست شهر

تحقق وعده انتخاباتی لیست جمهور با قتل عام باغ های تهران!

به رغم اینکه تصویب مصوبه خانه باغ طبق شعار اصلاح طلبان شورای پنجم شورای شهر یکی از مگا پروژه های اصلاح طلبان بود، اما رای به باغ نبود یک زمین مزروعی در منطقه 18 وعده انتخاباتی ای بود که محسن هاشمی به تصویب آن تاکید کرد.

news
عمران شهر

تعویض مخازن گاز اتوبوس های شهر تهران؛ شاید وقتی دیگر

به رغم اینکه از زمان تعویض مخازن گاز اتوبوس های گازسوز شهر تهران یکسال گذشتهاست، اما آنطور که مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهر تهران توضیح داده، زمان تعویض این مخازن بستگی به همکاری دولت دارد.

news
بلدیه

تبدیل جیب پایتخت نشینان به خزانه توسط آقای شهردار!

هر چند آقای شهردار بر این باور است کسب درآمد در شهرداری تهران در دوره مدیریت وی بر این کلانشهر به بهترین شکل ممکن ساماندهی شده است، اما برآوردهای اعضای شورای پنجم شهر تهران حکایت از کسب درآمد نامشروع شهرداری تهران دارد.

news
بلدیه

دو ماراتن مدیریت شهری اصلاح طلبان برای اتمام پروژه های نیمه کاره!

به رغم اینکه مدیریت این دوره شهر تهران 4 سال زمان داشت تا تکلیف پروژه های نیمه کاره را تعیین کند، اما یک هفته مانده به انتخابات 1400 در تلاش است تا کارنامه خود را پر جلوه دهد.

news
بلدیه

ادعای نوسازی 50 درصداز پلاک های فرسوده پایتخت در آخرین روزهای فعالیت شهرداری!

بعد از اعلام خبر افزوده شدن 45 درصد به بافت فرسوده شهر تهران و اقرار معاون شهرسازی و معماری به نبود مدل ثابت در احیای بافت فرسوده، اکنون مدیرعامل نوسازی شهر تهران مدعی نوسازی 50 درصد از بافت فرسوده شهر تهران شده است.

news
بلدیه

تلاش رئیس کمیسیون شهرسازی شورا برای دور زدن شورای شهر تهران بی نتیجه ماند

هر چند رئیس کمیسیون شهرسازی شورا سعی کرد تا با دور زدن شورای شهر مصوبه ای را در حمایت از صاحبان باغات شهر تهران در کمیسیون ماده 5 به تصویب برساند، اما این مصوبه توسط رئیس شورای شهر باطل شد.

news
بلدیه

تلاش معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران برای پر کردن کارنامه خالی!

ابتدای این دوره مدیران شهری تاکید کردند، تکمیل بزرگراه های دوره قبل، میراث شومی است که درآمد شهر را می بلعد، اما گویااکنون به این نتیجه رسیده اند، تنها راه پر کردن کارامه خالی تکمیل همین میراث شوم است!

news
بلدیه

بازی حناچی از نقطه پایان نجفی!

امروز شهردار تهران گزارش تحویل و تحول 4 سال اخیر مدیریت شهری را در دوره اصلاحات ارائه کرد. گزارشی که سعی شد به عنوان آخرین تلاش اصلاح طلبان در 4 سال گذشته تلقینی برای تحقق وعده های داده شده باشد.

news
بلدیه

شهردار تهران راضی؛ اعضای شورای شهر ناراضی!

صبح امروز شهردار تهران در حالی گزارش موسوم به تحویل و تحول رادر صحن علنی شورا ارائه کرد که به اعتقاد اعضای شورای شهر تهران هیچ کدام از نکاتی که باید در ای گزارش رعایت شود، زیر پا گذاشته شده بود.