news
زیست شهر

احداث ٤٣ خانه محیط زیست در سطح محلات شهر تهران

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران به احداث ٤٣ خانه محیط زیست در سطح محلات شهر تهران اشاره کرد و گفت: اصلاح و تغییر سبک زندگی مصرف‌گرا می‌تواند توسط زنان در خانواده انجام شود.
news
زیست شهر

هشدار سازمان هواشناسی نسبت به بارش برف و باران در ۸ استان

سازمان هواشناسی نسبت به بارش برف و باران در هشت استان هشدار داد و گفت: مخاطرات حاصل از ورود این سامانه بارش باران و برف ،وزش باد شدید موقت خواهد بود.

news
زیست شهر

نسل یوز ایرانی در حال انقراض است/ ۸۱ مجوز شکار امسال صادر شد

معاون طبیعی سازمان محیط زیست گفت: در کشور از ۱۲ قلاده یوز بالغ فقط ۳ قلاده ماده هستند که با شرایط فعلی نسل یوز ایرانی در حال انقراض است.

news
زیست شهر

وضعیت کیفی هوای تهران ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه است

بر اساس اعلام شرکت کنترل آلودگی هوا شاخص آلودگی هوا در حال حاضر بر روی عدد ۱۳۰ قرار گرفته و در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

news
زیست شهر

وضعیت هوای تهران برای گروه‌های حساس در شرایط ناسالم است

مرکز کنترل کیفیت هوا اعلام کرد: وضعیت کیفی هوای تهران در ساعت ۹ صبح با شاخص ۱۰۵  در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

news
زیست شهر

باید علت اصلی خشکی دریاچه ارومیه برطرف شود

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: حقابه‌ تالاب‌ها باید اولویت باشد. باید علت اصلی خشکی دریاچه ارومیه که ارتباط مستقیمی با حقابه دارد، برطرف شود.

news
زیست شهر

کیفیت هوای تهران ۲۸ مهر ۱۴۰۰/ شاخص کیفیت هوا به ۸۵ رسید

کیفیت هوای تهران امروز 28 مهر با شاخص 85 در وضعیت سالم قرار دارد و میانگین شاخص کیفیت هوا طی 24 ساعت گذشته همچنان با شاخص 90 در شرایط سالم قرار داشته است.

news
بلدیه

متخصصان به بهشت نمی روند!

نحوی انتخاب شهردار تهران توسط منتخبین شورای ششم شهر تهران نشان می دهد، اختلاف بر سر گزینه نهایی شهردار تهران زیاد است چرا که برخی جریان ها به انتخاب یک چهره سیاسی به جای یک مدیر متخصص برای اداره شهر تهران تمایل بیشتری دارند.

news
بلدیه

یک پست شهردار و 41 گزینه!

در حالی منتخبین شورای ششم شهر تهران سعی دارند تا اشتباهاتی که در دوره پنجم شورا در انتخاب شهردار به وجود آمد را تکرار نکنند که انتخاب 41 نفر گزینه برای تنها یک پست در مدیریت شهری، روند این انتخابات را به یک فستیوال تبدیل کرده است.

news
بلدیه

انتخاب شهردار، چالش پیش روی شورای ششم شهر تهران

هر چند منتخبین شورای ششم شهر تهران عنوان می کنند که در معرفی تعداد گزینه های پست شهرداری تهران محدودیتی نداریم، اما به نظر می رسد، مناسبات حزبی و توصیه هایی که از سوی پدرخوانده های در سایه مطرح می شود، آنها را با چالش بزرگی روبه رو می کند.

news
بلدیه

پیک پنجم کرونا و افزایش مرگ و میر پایتخت نشینان!

آمارها حکایت از افزایش مرگ و میر تهرانی ها بر اثر بیماری کرونا در روز دارد. آنطور که رئیس شورای شهر تهران اعلام کرده است، در پیک پنجم کرونا روزانه 100 تهرانی بر اثر کرونا جان خود را از دست می دهند.