news
بلدیه

متخصصان به بهشت نمی روند!

نحوی انتخاب شهردار تهران توسط منتخبین شورای ششم شهر تهران نشان می دهد، اختلاف بر سر گزینه نهایی شهردار تهران زیاد است چرا که برخی جریان ها به انتخاب یک چهره سیاسی به جای یک مدیر متخصص برای اداره شهر …
news
بلدیه

رقابت سیاسیون و مدیران شهری برای تصاحب پست شهرداری تهران!

به رغم اینکه منتخبین شورای ششم شهر تهران 41 گزینه را برای پست شهرداری تهران معرفی کردند، اما با کاهش این گزینه های احتمالی به 27 نفر احتمال رقابت مدیران شهری با سیاستمداران برای تصاحب پست شهرداری تهران بیشتر شده است.

news
بلدیه

اعتراض برخی اعضای شورای شهر به پروژه شهرفروشی در پایتخت

حواشی جلسه دیروز شورای شهر تهران درباره فروش املاک شهرداری به این مساله تأکید داشت که مدیریت شهری دوره پنجم خود هیچ برنامه‌ای برای درآمدزایی قانونی ندارد.

news
بلدیه

انتخاب شهردار، چالش پیش روی شورای ششم شهر تهران

هر چند منتخبین شورای ششم شهر تهران عنوان می کنند که در معرفی تعداد گزینه های پست شهرداری تهران محدودیتی نداریم، اما به نظر می رسد، مناسبات حزبی و توصیه هایی که از سوی پدرخوانده های در سایه مطرح می شود، آنها را با چالش بزرگی روبه رو می کند.

news
بلدیه

عجله شهرداری تهران برای حضور زودهنگام در انتخابات

با اینکه هنوز چند ماه به انتخابات ۱۴۰۰ مانده است اما سخنان عجیبی از سوی برخی مدیران ارشد شهرداری شنیده شده که رنگ و بوی انتخاباتی می‌دهد.

news
بلدیه

فساد اداری در شوراهای اسلامی شهرها و شهرداری ها ادامه دارد

در حالی رئیس شورای عالی استان ها خبر از بازداشت 75 نفر از اعضای شوراهای شهر می دهد که آمار سخنگوی قوه قضائیه حکایت از بازداشت 170 نفری در مجموعه مدیریت شهری در سال 98 دارد.

news
زیست شهر

بمب ساعتی تهران فعال شد!

کارشناسان شهری از افزایش میزان فرونشست های زمین در شهر تهران به عنوان یک بمب ساعتی یاد کرده و عنوان کرده اند؛به‌دلیل افت سطح آب‌های زیرزمینی تهران بستر جغرافیایی این شهر ۳۶ سانتی‌متر در سال فرو می‌نشیند.

news
هویت شهر

جنگ توئیتری دولت و شهرداری بر سر محله جماران!

اختلاف دولت و شهرداری تهران بر سر محدودیت ارتفاعی در ساخت و سازهای محله جماران باعث شد تا دیوان عدالت اداری مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری را ابطال کند.

news
بلدیه

رشد 30 درصدی قیمت مسکن در تهران!

به رغم اینکه منتقدان شهری بر این باورنددر طول 4 سال اخیر با توجه به وعده های دولت و مدیریت شهری کاری برای نوسازی بافت فرسوده در شهر تهران انجام نداده، اما مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران تاکید دارد که بیش از 11هزار پلاک نوسازی شده است.

news
بلدیه

افزایش 100 درصدی هزینه زندگی در تهران

سه مصوبه افزایش 50 درصدی عوارض ساختمانی، 25 درصدی ورود به طرح ترافیک و 25 درصدی پارک حاشیه ای شورای شهر تهران هزینه زندگی را برای سال آینده 100 برابر کرد!

news
بلدیه

واگذاری دو ورزشگاه شهرداری تهران به سرخابی های پایتخت

در حالی شورای پنجم شهر تهران به تمدید قرار داد واگذاری دو ورزشگاه امام رضا(ع) و شهید کاظمی به سرخابی ها رای دادند که در صورت خصوصی سازی این مجموعه های ورزشی قرارداد شهرداری تهران با این دو تیم پایتخت فسخ خواهد شد.