news
عمران شهر

مشارکت شرکت های دانش بنیان در مدیریت هوشمند تونل های ترافیکی

مدیر پروژه های تونلی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، خواستار مشارکت شرکت های دانش بنیان در امور مربوط به مدیریت هوشمند تونل های ترافیکی شد.
news
عمران شهر

بازگشت شهرداری به طرح های عمرانی مدیریت شهری سابق

شهردار منطقه 3 تهران در حالی خبر از احداث زیر گذر میدان ونک با هدف کاهش بار ترافیکی در این محدوده می دهد که این پروژه از جمله طرح های دوره گذشته مدیریت شهری بود که اجرایی نشد.

news
عمران شهر

شناسنامه شهرسازی و اکولوژیک باغات شهر تهران سریعتر تکمیل شود

عضو شورای شهر تهران با اشاره به تدوین شناسنامه شهرسازی و اکولوژیک باغات و اراضی مشجر گسسته شهر تهران ازتیرماه ۹۶خواستار تسریع در روند تکمیل این شناسنامه شد.

news
عمران شهر

کارت زرد شورا به معاون فنی و عمران شهرداری تهران!

رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران نسبت به وضعیت خطر در کانال ابوذر تهران واقع در منطقه 14 به معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران تذکر و اخطار داد.

news
عمران شهر

پیشرفت ۲۵ درصدی عملیات بهسازی پل تقاطع یادگارامام بامرزداران

سرپرست سازمان مهندسی و عمران شهر تهران گفت:عملیات مقاوم سازی و بهسازی پل تقاطع یادگار امام (ره) - مرزداران پیشرفت ۲۵ درصدی داشته است.

news
بلدیه

متخصصان به بهشت نمی روند!

نحوی انتخاب شهردار تهران توسط منتخبین شورای ششم شهر تهران نشان می دهد، اختلاف بر سر گزینه نهایی شهردار تهران زیاد است چرا که برخی جریان ها به انتخاب یک چهره سیاسی به جای یک مدیر متخصص برای اداره شهر تهران تمایل بیشتری دارند.

news
بلدیه

یک پست شهردار و 41 گزینه!

در حالی منتخبین شورای ششم شهر تهران سعی دارند تا اشتباهاتی که در دوره پنجم شورا در انتخاب شهردار به وجود آمد را تکرار نکنند که انتخاب 41 نفر گزینه برای تنها یک پست در مدیریت شهری، روند این انتخابات را به یک فستیوال تبدیل کرده است.

news
عمران شهر

بازگشت دوباره سنت دو طبقه کردن بزرگراه ها !

مهدی چمران بر این باور است منتخبین شورای ششم کارنامه خود را در گذشته مدیریت شهری به شهروندان تهرانی به اثابت رسانده اند بر همین اساس تکمیل مترو و پروژه های بزرگراه سازی به ویژه دو طبقه کردن اتوبان یادگار امام در اولویت برنامه های شورای ششم قرار دارد.

news
بلدیه

انتخاب شهردار، چالش پیش روی شورای ششم شهر تهران

هر چند منتخبین شورای ششم شهر تهران عنوان می کنند که در معرفی تعداد گزینه های پست شهرداری تهران محدودیتی نداریم، اما به نظر می رسد، مناسبات حزبی و توصیه هایی که از سوی پدرخوانده های در سایه مطرح می شود، آنها را با چالش بزرگی روبه رو می کند.

news
زیست شهر

بمب ساعتی تهران فعال شد!

کارشناسان شهری از افزایش میزان فرونشست های زمین در شهر تهران به عنوان یک بمب ساعتی یاد کرده و عنوان کرده اند؛به‌دلیل افت سطح آب‌های زیرزمینی تهران بستر جغرافیایی این شهر ۳۶ سانتی‌متر در سال فرو می‌نشیند.

news
هویت شهر

پیشرفت۴ایستگاه دربخش میانی خط ۶مترو از مرز ۸۵ درصد فراتر رفت

میانگین پیشرفت فیزیکی ۴ ایستگاه در بخش میانی خط ۶مترو از مرز ۸۵ درصد فراتر رفت و ایستگاه میدان ولیعصر و هفت تیر از جمله ایستگاههای پرمسافر این خط خواهندبود.