news
بلدیه

متخصصان به بهشت نمی روند!

نحوی انتخاب شهردار تهران توسط منتخبین شورای ششم شهر تهران نشان می دهد، اختلاف بر سر گزینه نهایی شهردار تهران زیاد است چرا که برخی جریان ها به انتخاب یک چهره سیاسی به جای یک مدیر متخصص برای اداره شهر …
news
بلدیه

انتخاب شهردار، چالش پیش روی شورای ششم شهر تهران

هر چند منتخبین شورای ششم شهر تهران عنوان می کنند که در معرفی تعداد گزینه های پست شهرداری تهران محدودیتی نداریم، اما به نظر می رسد، مناسبات حزبی و توصیه هایی که از سوی پدرخوانده های در سایه مطرح می شود، آنها را با چالش بزرگی روبه رو می کند.

news
اقتصاد شهر

تفاوت بودجه 1400 تهران با امسال، 6 هزار میلیارد ناقابل!

شهردار تهران در حالی لایحه بودجه سال 1400 را ارایه کرد که در خوشبینانه ترین حالت پیش بینی می شود تا پایان امسال 20 درصد از بودجه سال جاری محقق نشود.

news
بلدیه

رشد 30 درصدی قیمت مسکن در تهران!

به رغم اینکه منتقدان شهری بر این باورنددر طول 4 سال اخیر با توجه به وعده های دولت و مدیریت شهری کاری برای نوسازی بافت فرسوده در شهر تهران انجام نداده، اما مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران تاکید دارد که بیش از 11هزار پلاک نوسازی شده است.

news
اقتصاد شهر

احتمال کسری 20 درصدی بودجه شهرداری تهران در سال 99

برآوردهای رئیس کمیته بودجه شورای شهر نشان می دهد در خوش بینانه ترین حالت شهرداری تهران حداقل 20 درصد کسری بودجه در سال 99 روبه روست.

news
اقتصاد شهر

سناریوی شهرداری تهران در گران اداره شدن پایتخت در 1400

یکی از پیامدهای اقتصادی در این دوره مدیریت شهری گران اداره شدن پایتخت است. موضوعی که در نهایت باعث گرانی زندگی در تهران شد.

news
بلدیه

10 میلیون تومان به ازای هر تهرانی؛ میزان بدهی شورای چهارم شهر تهران!

به رغم اینکه مدیران سابق شهر تهران بر این باورند تهرانرا تنها با 18 هزار میلیارد بدهی به شورای پنجم شهر تهران واگذار کرده اند، اما رئیس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای پنجم میزان بدهی شورای چهارم شهر تهران را 69 هزار میلیارد تومان برآورده کرده است.

news
بلدیه

واگذاری دو ورزشگاه شهرداری تهران به سرخابی های پایتخت

در حالی شورای پنجم شهر تهران به تمدید قرار داد واگذاری دو ورزشگاه امام رضا(ع) و شهید کاظمی به سرخابی ها رای دادند که در صورت خصوصی سازی این مجموعه های ورزشی قرارداد شهرداری تهران با این دو تیم پایتخت فسخ خواهد شد.

news
بلدیه

افزایش نابه سامانی های بصری شهر تهران با هدف کسب درآمد بیشتر

به رغم اینکه یکی از انتقاداتی که رسانه ها و کارشناسان شهری به دوره گذشته مدیریت شهری داشتند، بی توجهی به ساماندهی بیلبوردهای تبلیغاتی بود، اما با وجود ساماندهی این فضاهای تبلیغاتی، اما مدیریت شهری کنونی با هدف کسب درامد بیشتر باعث بازگشت هرج و مرج های بصری در پایتخت شد.

news
بلدیه

قرارداد سازمان رفاه با یاسر هاشمی به دلیل خدمات رسانی بهتر بود!

به رغم اینکه روز گذشته انتشار بر انعقاد قرار داد420 میلیون تومانی سازمان رفاه و خدمات اجتمای شهرداری تهران با موسسه رها به مدیرعاملی یاسر هاشمی برادر رئیس شورای شهر بر ساز شد،اما امروز مدیرعامل سازمان رفاه دلیل این قرارداد را ارائه خدمات بهتر از سوی این موسسه عنوان کرده است.

news
بلدیه

بذل و بخشش اموال شهر تهران در آخرین روزهای مدیریت اصلاح طلبان

در حالی لایحه یک فوریت فروش یک ملک شهر تهران به فدراسیون فوتبال در صحن علنی شورای شهر مطرح شد که به اعتقاد اعضا، بذل و بخشش های آقای شهردار در روزهای آخر فعالیت خود معنایی ندارد.