news
زیست شهر

بایکوت بلندمرتبه سازی در تهران!

به گفته مدیرکل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران دیگر اجازه ساخت بلندمرتبه های ۱۵، ۲۰ یا ۴۰ طبقه در تهران داده نخواهد شد.
news
زیست شهر

کاهش زباله گردی؛ چشم انداز مدیریت شهری به طرح جامع مدیریت پسماند

مدیریت شهری تهران اعتقاد دارد مهمترین چشم انداز به طرح جامع مدیریت پسماند پایتخت کاهش زباله گردی و بهبود منظر شهری است.

news
زیست شهر

فرسودگی، بلای جان تهرانی ها

طبق گزارش رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران 45 درصد به فرسودگی شهر تهران افزوده شده و در صورت برون بحران مدیریت شهر تهران سخت خواهد بود.

news
بلدیه

تیغ تیز شهرداری روی گلوی اصناف!

شهرداری تهران در نظر داردتا در سال 1400 نظارت بیشتری روی تابلوهای تبلیغاتی اصناف داشته باشد. این در حالی است که در سال99 عوارض تابلو مغازه ها بیشتر از مالیات دولت بود!

news
بلدیه

شوآف تبلیغاتی شهرداری تهران در رویداد تهران 1400 بالاخره مشخص شد!

به رغم اینکه شهرداری تهران تلاش زیادی برای تبلیغ رویداد تهران 1400 در شهر و رسانه ها انجام داد، اما گزارش های شورای شهر موضوع دیگری را نشان می دهد.

news
بلدیه

وعده های بی عمل شهرداری تهران در بازسازی خانه نیما یوشیج

بعد از گذشت دو سال از نخستین خبر در رابطه با خرید خانه نیما یوشیج در تهران، اما روند کند بازسازی این بنای تاریخی ارزشمند، مورد انتقاد فعالان حوزه میراث فرهنگی قرار گرفته است.

news
هویت شهر

عدم شفافیت مالی شهرداری تهران در رویداد تهران 1400!

هر چند تهرانی ها در روزهای اخیر شاهد تبلیغات گسترده شهرداری تهران درباره رویداد تهران 1400 هستند، اما برخی از اعضای شورای شهر تهران بر این باورند هزینه کرد این طرح شفاف نیست!

news
هویت شهر

سند کوه بی بی شهربانو به نام بنیادمستضعفان صادر شد!

این روزها افشای خبر صدور سند کوه بی بی شهربانو به نام بنیاد مستضعفان در سکوت سازمان محیط زیست و وزارت میراث فرهنگی با انتقادهای زیادی روبه رو شده است.

news
هویت شهر

آیا طلسم ساختمان سوخته میدان حسن آباد شکسته می شود؟

بعد از گذشت 20 ماه از آتش سوزی ساختمان تاریخی شمال غربی میدان حسن آباد اکنون مدیرعامل سازمان زیبا سازی شهر تهران خبر از اتمام بازسازی آن در سال 1400 می دهد.

news
هویت شهر

تعیین جریمه برای سدمعبر در تهران از اصناف تا ساخت و ساز

اعضای شورای شهر تهران در آخرین ماه ها از فعالیت خود به این نتیجه رسیدند برای حل معضل سد معبر و جلوگیری از رانت برای متخلفان جریمه تعیین کنند.

news
هویت شهر

تخلفات شرکت ارتباط مشترک شهر، زیر ذره بین شورای شهر تهران

بار دیگر شرکت ارتباط مشترک شهر تهران و تخلفاتی که مدیران این مجموعه در اعطای مجوز به اپراتورها و همچنین غیر شفاف بودن عملکرد مالی مورد انتقاد قرار گرفت.